Župa rozhýbala Vodné dielo v Žiline

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Na bicykli, kolobežke, korčuliach, po vlastných. Nezáležalo akým spôsobom, dôležité bolo rozhýbať svoje telo aspoň na 15 minút. Aj Žilinská župa sa zapojila do Medzinárodného športového vyzývacieho dňa – World Challenge Day 2017 a podporila tak myšlienku zdravého životného štýlu. Pri tejto príležitosti dnes zorganizovala podujatie Župných 15 minút na žilinskom Vodnom diele. Stretli sa tu milovníci rôznorodých športov.

Počas sprievodného programu sa prezentovali tradičné športy ako futbal, gymnastika či bicyklovanie, no návštevníci mali možnosť vidieť napríklad i hráčov amerického futbalu zo žilinského tímu Warriors spolu s cheerleaderkami či unikátnu cyklo trial show.

„Je dôležité, aby sa pohybové aktivity stali opäť súčasťou života dnešných detí a mládeže. Aby nemali pocit, že šport je len o víťazstvách, ale že je najmä o radosti a čase strávenom s priateľmi alebo rodinou,“ uviedol predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, ktorý sa rovnako zapojil a spolu s ďalšími účastníkmi odštartoval z Vodného diela. Ako žilinský župan pripomenul, Medzinárodného športového vyzývacieho dňa sa však môže zúčastniť ktokoľvek aj mimo obľúbeného športoviska v Žiline. „Je to skvelá myšlienka, ktorá prekračuje hranice nášho kraja či Slovenska. Stačí, aby sme vybehli von a venovali sa akejkoľvek športovej aktivite. Podujatie chceme zorganizovať aj budúci rok a verím, že sa pridajú i ďalší milovníci športovania,“ doplnil J. Blanár.

World Challenge Day 2017

ZDROJ: Lenka Záteková, hovorkyňa ŽSK

Komentáre