Župa ocenila najlepších študentov, medzi nimi boli aj Turčania

Školstvo, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Župa ocenila najlepších študentov, medzi nimi boli aj Turčania

Žilinský samosprávny kraj ocenil najlepších študentov, medzi nimi boli aj Turčania. Sú úspešní nielen v škole, na súťažiach či olympiádach, ale organizujú aj dobrovoľnícke aktivity a dokázali pomôcť zachrániť to najcennejšie – ľudský život. Študenti a absolventi odborného vzdelávania si prevzali ocenenie od županky Eriky Jurinovej v Sobášnom paláci v Bytči.

V závere školského roka ocenila Žilinská župa 30 najlepších stredoškolákov

Ocenenie získali za výsledky v školských laviciach ako aj za úspechy v súťažiach či na olympiádach a to na domácej i medzinárodnej úrovni. Študentov nominovali riaditelia stredných škôl.

Medzi ocenenými boli dobrovoľný hasič, ktorý už dvakrát zachránil ľudský život, majsterka sveta v pretláčaní rukou, ale aj účastník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, či držiteľka ceny vojvodu z Edinburgu. Mnohých ocenených študentov spája čestnosť a chuť sa zlepšovať.

,,Som hrdá, akých študentov máme v Žilinskom kraji. Okrem vynikajúcich výsledkov pomáhajú vo voľnom čase tým, ktorí to potrebujú. Niektorí študenti sa zúčastňujú dobrovoľníckych aktivít, charitatívnych zbierok, alebo sami organizujú benefície. Pomáhajú seniorom, deťom v detských domovoch, priateľom, ale i zvieratám. Každý z nich je jedinečný a výnimočný a my im chceme takouto cestou poďakovať a možno motivovať aj ďalších,“ povedala županka Erika Jurinová.

Významné ocenenie z rúk županky prevzalo aj 29 absolventov učebných odborov, ktorí boli slávnostne pasovaní do cechov maliarskeho, murárskeho, tesárskeho, stolárskeho, obuvníckeho, čalúnnického, inštalatérskeho, autoopravárenského, cukrárskeho, kuchárskeho či kaderníckeho.

Na slávnostnej akadémii boli ocenení aj prví absolventi štvorročného vzdelávania spolu so zamestnávateľmi, ktorí sa do duálneho systému pred štyrmi rokmi zapojili

,, Absolventov učebných odborov zapojených v duáli oceňujeme už po druhýkrát. Vlani končili prví študenti trojročného odborného vzdelávania, tento rok vychádzajú prví dualisti –maturanti. Som rada, že sa nám darí motivovať študentov aj zamestnávateľov k duálnemu vzdelávaniu, vďaka čomu študenti získavajú odborné skúsenosti a prax priamo u budúcich zamestnávateľov. Tento rok študovalo v duáli 788 žiakov, spomedzi krajov sme boli druhý v počte zapojených študentov,“ dodala Janka Školová, poverená riaditeľka odboru školstva ŽSK.

Po prázdninách môže do 59 župných stredných škôl nastúpiť 5 275 prvákov, z ktorých 556 žiakov bude študovať v systéme duálneho vzdelávania.

Zoznam ocenených študentov z Turca

Dujsíková Adela – Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany
Gajdoš Róbert – SOŠ dopravná, Martin – Priekopa
Leško Marián – Spojená škola-Gymnázium Mikuláša Galandu, Turčianske Teplice
Štefanov Tomáš – Gymnázium V. P.T., Martin

ZDROJ: TS ŽSK

Komentáre