Železničná spoločnosť Slovensko: Mimoriadnosti ZSSK na Twitteri aj Facebooku

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Výluky na trati, výčiny počasia, poruchy rušňov – to sú časté príčiny meškaní vlakov. Mnohým takýmto udalostiam sa dá ťažko vopred zabrániť. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) však o nich chce cestujúcich včas informovať, preto spúšťa od júna novinku. O mimoriadnych udalostiach, ktoré ovplyvňujú prevádzku jej vlakov, bude 24 hodín denne a sedem dní v týždni informovať prostredníctvom sociálnej siete Twitter (https://twitter.com/zssk_mimoriadne), na webe (http://www.slovakrail.sk/sk/mimoriadnosti.html) a prostredníctvom záložky na svojom profile na Facebooku (https://www.facebook.com/ZSSK.sk).

Nechceme, aby cestujúci aj niekoľko hodín čakali vo vlaku na trati a nevedeli, čo sa deje. Verejnosti dlžíme lepšie a korektnejšie informácie,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK. „Až doteraz ZSSK nemala na internete žiadne verejne dostupné miesto, kde by dostatočne pružne a 24 hodín denne informovala cestujúcich o mimoriadnych obmedzeniach v prevádzke,“ dodáva.

Informácie na Twitteri zadávajú zamestnanci ZSSK, ktorí spolupracujú priamo s dispečermi. Na sledovanie aktuálnych informácií nie je potrebná registrácia na sociálnej sieti, stačí iba kliknúť na stránku. Môžu ich tak jednoducho využiť cestujúci vo vlakoch, na staniciach, ale aj tí, ktorí sa ešte len chystajú cestovať. „Cestujúcich prosíme o trpezlivosť, ak informácia o mimoriadnosti nebude na Twitteri okamžite po jej vzniku. Zistiť príčinu či odhadnúť čas obnovenia dopravy býva niekedy zložité,“ poznamenáva F. Hlubocký.

Na Twitteri prinášame stručné aktuality o udalostiach s najväčším vplyvom na prevádzku vlakov ZSSK. Cestujúcim, ktorí majú záujem o podrobnejšie informácie priamo o ich vlakovom spojení alebo prípojoch, odporúčame kontaktovať vlakový personál alebo non-stop zákaznícku linku (telefónne číslo 18 188, e-mail info@slovakrail.sk).

ŽSR Železnice Slovenskej Republiky

ZDROJ: hovorca a riaditeľ odboru komunikácie ZSSK, Tomáš Kováč

Komentáre