Keď bicykel, tak Znievske dni cyklistiky

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Baví vás cyklistika? Potom si určite nenechajte ujsť tretie najstaršie cyklistické preteky na Slovensku. Už v sobotu a v nedeľu 19. a 20. augusta bude obec Kláštor pod Znievom štartoviskom pre známe cyklistické preteky nazývané Znievske dni cyklistiky. Zapojiť sa môžu nielen dospelí, ale aj deti. Ak nemáte odvahu sadnúť na bicykel a súťažiť, pokojne môžete prísť aj povzbudzovať. Vítaný je každý. 

Počas víkendu (19. a 20. augusta 2017) sa uskutoční ďalší ročník obľúbených cyklistických pretekov jednotlivcov s hromadným štartom, ktoré sa pýšia aj medzinárodnou účasťou. Opäť sa zíde množstvo pretekárok a pretekárov, ktorí v jednotlivých kategóriách zabojujú o čo najlepší čas na trase so štartom v Kláštore pod Znievom, pokračovaním cez Moškovec, Ondrašovú, Abramovú, Slovenské Pravno, Rudno, Jasenovo, Vyšehradné, Nitrianske Pravno, Kľačno, Diel, Predvcírko a okruh ukončia opäť v Kláštore pod Znievom. Základný okruh meria 51 kilometrov, bojovať sa bude o slovenský pohár v cestnej cyklistike a súťažiaci si svoje sily zmerajú na 57. ročníku Slovenských Pyrenejí a jazdiť sa taktiež bude aj na 29. ročníku Memoriálu Karola Hercega.

Keď bicykel, tak Znievske dni cyklistiky

Súťažiť môžu aj tí najmenší

Organizátori nezabudli na deti. Pre tie je v nedeľu 20. augusta pripravený už 3. ročník „Detských Pyrenejí“, do ktorých sa môžu zapojiť deti zaradené do vekovej skupiny od 0 do 15 rokov. Súťažiť budú v štyroch kategóriách – do 3 rokov, od 3 do 6 rokov, od 6 do 10 rokov a od 11 do 15 rokov. Preto, ak máte doma šikovnú športovkyňu alebo športovca, ktorého baví cyklistika, neváhajte a príďte si s nimi užiť jedinečný športový deň.

Bližšie informácie o samotných pretekoch, rozpise jednotlivých kategórií a propozíciách Znievskych dní cyklistiky nájdete na webovej stránke www.slovenskepyreneje.sk.

Keď bicykel, tak Znievske dni cyklistiky

Autorka: Mgr. Lucia Kuželová, foto: oficiálne plagáty

Komentáre