Zmena dopravy pri kostole na Severe počas Vianoc

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami mesto Martin pristúpi k dočasnej zmene organizácie dopravy pri kostole v mestskej časti Sever. Od 24. do 26. decembra bude v tejto lokalite dočasne zrušené dopravné značenie, aby pomohlo vyriešiť problematické parkovanie.

Oblasť okolo kostola v mestskej časti Sever patrí počas vianočných sviatkov k jednoznačne najvyťaženejším čo sa týka parkovania. Mesto Martin sa preto tento rok rozhodlo pristúpiť k dočasnému zrušeniu dopravného značenia – zákazu zastavenia na Ulici Jilemnického.

„Počas troch dní bude zrušené dopravné značenie na komunikácii I/65, čo vytvorí viac miesta na dočasné parkovanie. Obyvatelia mesta budú taktiež môcť na parkovanie využiť aj priestor pred a pri Okresnom stavebnom bytovom družstve Martin, respektíve voľné miesta pozdĺž komunikácie k Fatre,“ vysvetlila hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Tento dočasný krok schválil správca komunikácie rovnako ako Okresný dopravný inšpektorát v Martine. Na plynulosť cestnej premávky a parkovania bude, samozrejme, dohliadať aj Mestská polícia.

„Krok mesta vítam a verím, že sa stretne aj s pozitívnou odozvou zo strany obyvateľov mesta Martin,“ zhodnotil náčelník mestskej polície Igor Húska. Po uplynutí vianočných sviatkov – od 27. decembra bude parkovanie opäť podliehať v súčasnosti platnému dopravnému značeniu.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre

ARC PUB MARTIN