Žilinskí policajti odhalili pri prehliadkach arzenál zbraní

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

V uplynulých dňoch vykonala žilinská polícia dve domové prehliadky v obci Višňové pri Žiline. Polícia disponovala operatívnymi informáciami o nelegálnej držbe zbraní. Zbrane, ktoré boli pri prehliadkach nájdené a zaistené, prekvapili aj samotných policajtov.

„Zaistených bolo najmenej 30 kusov dlhých strelných zbraní rôzneho typu a výroby, 5 kusov hromadne účinných strelných zbraní, t. j. samopalov rôzneho typu, najmenej 33 kusov krátkych strelných zbraní rôzneho typu a výroby, najmenej 4646 kusov nábojov rôzneho druhu a kalibru. Ďalej polícia zaistila 7 kusov munície zjavne podobnej granátu s telom zapaľovača, 13 kusov delostreleckej munície rôzneho kalibru, delostrelecké zapaľovače, viacero rôznych komponentov a súčastí na výrobu zbraní a munície, teda závery, hlavne, nábojnice, strely, strelný prach a iné presne neidentifikovateľné chemické látky a trhaviny a ďalší presne neidentifikovateľný pyrotechnický materiál ako sú iniciátori zápalu, zápalnice, výbušky a dymovničky. Všetky zaistené zbrane a strelivo budú zaslané na kriminalistickú expertízu,“ informovala o prípade krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ OR PZ v Žiline zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami obvinil 42-ročného Róberta a 49-ročného Miloša, obidvaja z okresu Žilina.
„Obvinený 42-ročný Róbert si mal zbrane, muníciu, chemické látky a pyrotechnický materiál zadovažovať a v mieste bydliska bez povolenia prechovávať najmenej od roku 2007. Z predbežných výsledkov kriminalistickej expertízy niekoľkých vybraných zbraní vyplýva, že zbrane patria do kategórie A, a sú zakázané. Niektoré zbrane boli podomácky upravované a podľa predbežných záverov expertízy streľby schopné, t. z. plne funkčné,“ pokračovala hovorkyňa.

Obvinený prechovával aj tri kusy priemyselných elektrických milisekundových rozbušiek s medenou dutinkou, plastickú vojenskú trhavinu PINp 10 o hmotnosti niekoľko desiatok gramov, plastickú priemyselnú trhavinu Danubit o hmotnosti niekoľko desiatok gramov.

„Obidvom obvineným mužom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ uzavrela Balogová

ZDROJ: Turčania.sk, foto: PZ SR

Komentáre