Žilinské divadlo sa dnes predstaví v martinskom Barmuseu

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Dnes (20. januára 2018), privíta martinské Barmuseum Divadlo Na Hrane s najnovšou hrou Do vlastných rúk.

Najnovšia hra z pera autorov Michala Chmeliara a Tomáša Lazára je absurdnou komédiou o tom, čo všetko sa môže stať, keď vám to dôjde… Dej sa odohráva v domácnosti, ktorá zažíva bežné situácie, s akými sa stretol už asi každý – návšteva podomového predajcu, doručenie balíka či stvorenie sveta.

Za autorským Divadlom Na Hrane stojí dvojica Michal Chmeliar a Tomáš Lazár. Ich celovečerné predstavenia sú uvádzané pod názvom Humoristické dialógy. Počas predstavenia ich vždy zahrajú niekoľko a hoci každý z nich je samostatný, všetky spájajú prvky absurdna, irónie a satiry. Žánrovo sa Divadlo Na Hrane asi najviac približuje k tomu, čo svojho času robili Voskovec a Werich, Horníček a Kopecký či Lasica a Satinský.

Spolupráca autorov a zároveň protagonistov, Michala Chmeliara a Tomáša Lazára, začala v roku 2003 improvizačnou rozhlasovou reláciou Na Hrane. Po rozhlase prišiel v roku 2009 impulz preniesť tvorbu z rozhlasovej improvizácie na divadelné dosky a začali vznikať prvé dialógy. Vznik divadla je spojený s dátumom prvého verejného vystúpenia 19. apríla 2013 v Žiline.

Nenechajte si ujsť najnovšiu hru Divadla Na Hrane s názvom Do vlastných rúk, už dnes 20. januára 2018 o 19:00 v martinskom Barmuseu!

Rezervácia vstupeniek je tu.

Komentáre