Žilinčana obvinili z drogovej trestnej činnosti

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

Žilinskí kriminalisti spoločne s policajtmi z pohotovostného policajného útvaru a pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline vykonali v stredu 12. apríla úspešnú akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 37-ročného žilinčana Jaroslava zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Počas akcie policajti vykonali v Žiline viaceré prehliadky a pri ich výkone zaistili rastlinný materiál aj kryštalické látky. Predbežným skúmaním časti zaisteného materiálu bolo zistené, že ide o marihuanu a pervitín v množstve, ktoré zodpovedá 234 až 937 obvykle jednorazovým dávkam drogy“ vyjadril sa pre Turčania.sk krajský policajný hovorca Radko Moračík.

Ako hovorca na záver dodal, obvinenému mužovi, hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri roky až 10 rokov.

Na obvineného muža vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre