Železnice do konca roka 2019 vybudujú železničnú zastávku Martin – Fatra pri OC Tulip

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Železničná zastávka Martin – Fatra sa zriadi v priamom susedstve rovnomenného podniku a bude mať priaznivú polohu v oblasti martinských sídlisk Sever, Košúty a v blízkosti obchodných centier Tesco, Tulip, Elektrodom a Obi. Navyše v priestore uvažovanej zastávky je už vybudovaný podchod pre chodcov.

„Predmetom stavby je vybudovanie novej železničnej zastávky v meste Martin s potrebnou infraštruktúrou, zlepšenie technického stavu železničného zvršku, vybudovanie prístupu na nástupištia z existujúceho podchodu a zabezpečenie potrebnej dodávky elektrickej energie,“ informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Na novej zastávke sa vybuduje informačný systém pre informovanie cestujúcej verejnosti.

Vybudovaním zastávky v danej lokalite sa predpokladá aj nárast návštevnosti vyššie uvedených obchodných centier, budú ju môcť využívať aj obyvatelia ďalších martinských mestských častí Záturčie a Podháj. Priemerný počet cestujúcich, ktorí budú využívať túto novú zastávku, sa odhaduje zhruba na 1000 denne.

„Predpokladaná doba výstavby je odhadovaná na deväť mesiacov, predpokladaný termín ukončenia investičnej akcie je december 2019,“ ukončila hovorkyňa.

ZDROJ: ŽSR

KomentárePridaj komentár