Železnice zverejnili podrobnosti k rekonštrukcii stanice v Martine

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Kompletne nová tvár martinskej železničnej stanice by sa mala začať ukazovať už v roku 2019 z očakávanej sumy 770.000 eur. Zmení sa interiér, vonkajší dizajn a osvetlenie.

Podľa ŽSR Slovensko bude fasáda budovy chránená antigrafitovým náterov voči nežiadanému street-art-u a budú vymenené všetky okná a dvere. Zlepší sa tiež prístup pre imobilných cestujúcich. „Pre bezpečný pohyb imobilných cestujúcich sa v stanici vybuduje bezbariérový prístup z predstaničného priestoru od mesta pasážou k WC a na kryté nástupište, z krytého nástupišťa do vestibulu k pokladniam a z krytého nástupišťa ku koľaji na konci nástupišťa pri dopravnej kancelárii“ – píše internetová stránka ŽSR. Opravy čakajú strechu a prerobené budú aj nástupištia s obojstrannými pevnými hranami a zámkovou dlažbou. Na prechodoch budú osadené prvky pre navádzanie slabozrakých a nevidiacich. Verejnosti bude slúžiť stojisko na bicykle a osadia sa nové smetné koše.

Momentálne sa v tejto záležitosti realizuje výberové konanie na vypracovanie projektovej dokumentácie, za ktorým nasleduje výberové konanie na zhotoviteľa.

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre