Železnice zabezpečili mimoriadnu prepravu počas uzávierky cesty pod Strečnom

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

V dvoch mimoriadnych vlakoch počas júna 2017 bolo prepravených viac ako 700 cestujúcich.

Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci so závodom na výrobu automobilov pri Žiline zabezpečila v júni 2017 dva mimoriadne vlaky pre zamestnancov tejto spoločnosti na úseku Varín – Martin. Počas úplnej uzávierky cesty popod hrad Strečno tak železnica nahradila zmluvnú autobusovú dopravu. V každom vlaku bolo prepravených približne 350 cestujúcich v pohodlných modernizovaných plne klimatizovaných vozňoch.

„Počas roka pozorne sledujeme obmedzenia a práce na cestnej komunikácii pod hradom Strečno ako aj obsadenosť jednotlivých vlakov na súvisiacich úsekoch v okolí Žiliny a Vrútok. Dokážeme promptne reagovať na zvýšenú frekvenciu cestujúcich a v prípade potreby vieme zabezpečiť prepravu mimoriadnymi vlakmi aj operatívne,“ uvádza Karol Martinček, riaditeľ úseku obchodu a člen predstavenstva ZSSK.

Národný dopravca aj v minulosti posilňoval pravidelnú vlakovú dopravu na linke Liptovský Mikuláš – Žilina, kde cez víkendy počas úplnej uzávierky cesty I/18 v obci Strečno, garantoval v každom vlaku minimálne 300 miest pre cestujúcich.

ZDROJ: Hovorca a riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. Tomáš Kováč

Komentáre