Zdravie pod kontrolou v OC Galéria Martin

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Pri príležitosti Svetového dňa zdravia pozýva Martinský klub medikov na 2. ročník projektu ZDRAVIE POD KONTROLOU, ktorý sa uskutoční 6. apríla 2019 v čase od 13:00 do 18:00 v OC Galéria Martin.

Zdravie pod kontrolou je medzinárodný projekt organizovaný ôsmimi krajinami EÚ a na Slovensku bude prebiehať v troch mestách – Martin, Bratislava a Košice. Študenti všeobecného lekárstva spolu so študentami zubného lekárstva chcú šíriť dôležitosť zdravia a prevencie pre širokú verejnosť.

Pre návštevníkov obchodného centra Galéria Martin bude pripravené:

  • Zdravie v číslach: Návštevníkom odmeriame základné hodnoty, ako sú krvný tlak, BMI, podiel tuku, glukóza a poukážeme na možné riziká spojené so základnými civilizačnými ochoreniami.
  • Nemocnica u medvedíka: V nemocnici u medvedíka si budú môcť nechať detskí návštevníci vyšetriť plyšových medvedíkov. Našim cieľom je hravou formou zbaviť deti syndrómu bieleho plášťa.
  • MOLE: Stánok, kde sa verejnosť dozvie viac o ochoreniach kože, prevencii, kontrole znamienok.
  • Zdravý úsmev: V spolupráci so študentmi zubného lekárstva sa zameriame na správnu techniku čistenia zubov a hygienu ústnej dutiny.
  • Sexuálne zdravie: Stánok, kde sa zákazníci dozvedia viac o príznakoch, prevencii, kontrole rakoviny reprodukčných orgánov.
  • Prvá pomoc: Na tomto stanovišti si budú môcť zákazníci overiť vedomosti z prvej pomoci, alebo sa dokonca naučiť niečo nové, o čom doteraz nevedeli. Budeme mať pripravené figuríny na nácvik pomoci pre dusiacu sa osobu a pre nácvik resuscitácie dieťaťa a dospelého. Nikdy nevieme, kedy sa ocitneme v situácii, ktorá si bude vyžadovať náš zásah. S nami budete na takú situáciu pripravení.
  • Antitobacco: V stánku oboznamujeme verejnosť o tom, prečo je fajčenie škodlivé a návykové, hovoríme o rôznych druhoch zdanlivo „zdravších“ foriem fajčenia a o tom, ako prestať fajčiť. Účastníci si u nás môžu odmerať koncentráciu oxidu uhoľnatého v dychu a vymeniť cigarety za ovocie.
  • Zdravo nezdravo: Toto stanovište je zamerané na zdravý životný štýl. Ako žiť kvalitnejší a spokojnejší život? To sa dozviete po tom, ako absolvujete náš krátky kvízik. Na svoje si prídu aj deti, ktoré s nami prejdú „Cestu za pokladom“, na konci ktorej na nich čaká zdravá odmena.
  • Diabetes je životný štýl: Stánok je zameraný na osvetu o ochorení Diabetes mellitus. V skratke návštevníkov informujeme o oboch hlavných typoch DIA, o ich zdravotných prejavoch a komplikáciách, o častých mýtoch o tomto ochorení a ukážeme, ako sa aj s diabetom dá žiť plnohodnotne a zdravo! V stánku je si možné odmerať hladinu glukózy v krvi.

Neváhajte a príďte získať nové informácie o Vašom zdraví!

Zdravie pod kontrolou v OC Galéria Martin

ZDROJ: Martinský klub medikov

Komentáre