Záver základnej časti TFL bude ešte veľmi zaujímavý

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Päť kôl pred koncom základnej časti môže každé družstvo získať ešte pätnásť bodov, za predpokladu, že by bodovalo naplno. Aj preto je v tabuľke TFL stále veľa otáznikov.

Najlepšie má do play-off naštarované dvojica Bernoláčik a Spartak Včelín. Vo štvrtok si to spolu rozdali v šlágri kola a majstri v ňom už druhýkrát v tejto sezóne ťahali za kratší koniec. Včeliari si dobrými výsledkami v aktuálnom ročníku, ale najmä svojimi výkonmi trúfajú na priamy postup do semifinále.

V tejto ambícii ich najviac ohrazujú Turany, ktoré však v posledných troch zápasoch vydolovali len skromné tri body a ďalší zápas práve so Spartakom veľa napovie, či sa o priame semifinále ešte pokúsia.

Immortals sa pohybuje v zdanlivo pokojných vodách tabuľky, ale asi ich bude ešte dlho mátať premárnené trojgólové vedenie so žilinskými jastrabmi po samostatných nájazdoch.

Na krk nesmrteľným šliape Zenit. Aj ten mal v 16. kole takmer na lopate chalanov z Turian, ale jednogólové vedenie nedokázal udržať a duel prehral v nájazdovej lotérii. O reparát sa pokúsi v ďalšom kole proti Martinským medveďom, ktorým už tri zápasy za sebou ide karta.

Black Hawks Žilina sa po počiatočných oťukávacích kolách v TFL nadýchla k výborným výkonom a ak bude v nich aj naďalej pokračovať, môže sa dostať ešte dosť vysoko v tabuľke TFL po základnej časti . Najmä úderná SS dvojka najlepších strelcov TFL (Straka, Sýkora) sú nebezpečnými snipermi pre každú obranu.

Medvede sa mierne prebudili a z ostatných troch stretnutí získali 7 bodov. Na postup strácajú na šiestych jastrabov päť bodov a chcú sa ešte pokúsiť zabojovať o play-off.

Táto méta je už nedosiahnuteľnou pre Storm. Ak by totiž aj získali všetkých 15 bodov, na play-off to už stačiť nebude. Bodovať začali príliš neskoro, ale určite chcú v ďalších zápasoch potrápiť každý tím.

Záver základnej časti TFL bude ešte veľmi zaujímavý
Záver základnej časti TFL bude ešte veľmi zaujímavý

Výsledky 16. kola TFL

Medvede – FbK Storm 7:2 / 2:1,3:0,2:1 / góly: Struhárňanský 1, Lacek 1, Kubička 1, Hazucha 1, Šišitka 1, Sakál 1, Kohan 1, – Hužvár 1, Sabó 1,

Zenit – FbK Turany 4:5 sn / 2:2,0:1,2:1 / góly: Harvan 1, Grosman 1, Boďa 1, Taraba 1, – Janota 2, Kubička 2, Beňo 1,

Immortals Martin – Black Hawks Žilina 6:7 sn / 1:0,3:2,2:4 / góly: Kirschner 2, Knesl 2, Mäsiar 1, Vaňko 1, – Belko 3, Straka 2, Dubovec 1, Sýkora 1,

Včelín – Bernoláčik 3:1 / 1:0,1:1,1:0 / góly: Tomčány 1, Čech 1, Bujňák 1, – Greňo 1

ZDROJ: -DuKu-, foto: Slávka Jankyová

Komentáre