Zariadenia, ktoré vám uľahčia zavlažovanie vašej záhrady

PR články

Zariadenia, ktoré vám uľahčia zavlažovanie vašej záhrady

Naša záhrada sa cez leto a na jeseň stáva oázou pokoja a harmónie, ktorú si môžeme plnými dúškami užívať. Tento luxus ale niečo stojí a jednou z najdôležitejších vecí, ktoré nesmieme nechať bez povšimnutia je zavlažovanie.

Aj keď sa o potrebný prísun vlahy stará aj nebeská obloha, spoliehať sa na počasie nie je vždy dobré. Ako si ale zaistiť neustále zavlažovanie, ak nie ste na svojej záhrade vždy prítomní? Máme niekoľko tipov. S užitočnými zariadeniami túto situáciu určite vyriešite.

Špirálová hadica

Sortiment hadíc v záhradných predajniach je veľký. My začneme špirálovou hadicou. To je vynikajúce riešenie pre tých, ktorí nemajú na ťažšie a neobratné verzie klasických predchodcov.

S rastúcou vzdialenosťou od bodu pripojenia sa hadica špirály natiahne a po dokončení úlohy sa automaticky zmení na minimálnu veľkosť. Je prekvapivo kompaktná a nezaberá veľa miesta. Nezabudnite na prísun vody, ktorú nájdete v dostatočne veľkej nádrži na dažďovú vodu.

Podzemné zavlažovanie

Praktické riešenie, prospešné pre rastliny aj záhradníka: pozitívne ovplyvňuje zvlhčenie pôdy rastlinami; pôda nie je zhutnená z povrchového zavlažovania (čo je obzvlášť dôležité v oblastiach s hustými ťažkými pôdami), spotreba vody je výrazne znížená a zalievanie sa môže vykonávať na povrchu pôdy aj v podzemí.

Automatické zavlažovanie s časovačom

Predstavte si, že sa už nemusíte starať o to, ako vaše uhorky v skleníku rastú. Nie je potrebné nosiť veľmi ťažké krhly s vodou a byť prítomný na mieste každý deň, aby ste nevynechali pravidelné zavlažovanie vášho skleníkového kráľovstva. Túto príležitosť máte vďaka automatickým zavlažovacím systémom, ktoré môžu mimochodom doplniť aj vodu v jazierku, ktoré je ale na začiatku sezóny potrebné zbaviť zelených rias.

Striekacia pištoľ

Ak si vezmete do rúk toto zariadenie, uvedomíte si, že zalievanie je mimoriadne fascinujúci proces a vôbec nie monotónna činnosť. V závislosti od zvoleného režimu môžete rýchlo zalievať stromy, kvety a zeleninu, alebo vytvoriť hmlistú oponu pre nezbedné okrasné plodiny.

V striekacej pištoli si môžete nastaviť intenzitu tlaku, aby nedošlo pri zalievaní rastlín v oblasti koreňov k erózii pôdy.

Nádrž na potrebnú vodu ako aj kvalitné žumpy v Čadci – vám poskytne ten najlepší dodávateľ. Vybrať si ich ale môžete aj na internete, rovnako ako aj celý sortiment zavlažovacích systémov, ktoré vám výrazným spôsobom uľahčia starostlivosť o vašu záhradu.

ZDROJ: PR článok

Komentáre