Zapojte sa do programu so SSE a zvýšte svoju šancu na získanie dotácie až do 3 700 eur!

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ďalšie kolo národného projektu Zelená domácnostiam bude už 6. februára!

Získať dotáciu na zariadenia produkujúce čistú zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov  je už dlhšiu dobu realitou aj pre slovenské domácnosti. Ešte stále váhate? Zapojte sa do programu so SSE a zvýšte svoju šancu na získanie dotácie až do 3 700 eur!

18-ste kolo projektu bolo v januári 2018 a ukončilo sa po deviatich minútach, lebo vzhľadom na obrovský záujem sa poukážky na dotácie takmer okamžite vyčerpali. Nasledujúca príležitosť získať poukážku bude už 6. februára o 15:00 hod. Zabojujte o dotáciu pre vašu domácnosť a získajte poukážku na zariadenia podporujúce výrobu tepla – pretože na tie sa toto kolo zameriava.

Celkovo sa v rámci tohto národného projektu v roku 2018 prerozdelí až 13,2 miliónov EUR. Okrem spomínaného kola v januári a februári, budú ešte dve: 27. 2. a 13. 3. 2018, obe zamerané na zariadenia podporujúce výrobu tepla. Slovensko aj vďaka národnému projektu Zelená domácnostiam postupne smeruje ku ambicióznym cieľom EÚ, ktorá sa zaviazala zvýšiť podiel energie z obnoviteľných zdrojov na celkovej energetickej spotrebe v EÚ až na 35 % a to do konca roku 2030. Podľa rokovacieho mandátu Európskeho parlamentu sa môžu členské štáty odchýliť od tejto hranice maximálne o 10 %.

SSE vám v rámci projektu ponúka ako registrovaný zhotoviteľ zariadenia, ktoré vám pomôžu znížiť účty za energie: fotovoltické panely, solárne kolektory, tepelné čerpadlo a kotly na biomasu. Zapojte sa do programu Zelená domácnostiam so SSE a my zabezpečíme celý proces – od žiadosti až po realizáciu riešenia za vás! Viac informácii nájdete na www.sse.sk/zelena, kde sme pre vás pripravili aj online kalkulačku na prepočítanie úspory pre vašu domácnosť.

ZDROJ: www.energieprevas.sk

Komentáre