Základná časť TFL skončila. Poznáme štvrťfinálové dvojice

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Už pred posledným kolom, bolo jasné, že poradie na prvých troch priečkach sa meniť nebude. Nebolo však ešte isté, ako sa poukladá stred tabuľky.

Nakoniec skončili štvrté FbK Turany, ktoré si dokázali poradiť s minuloročným víťazom TFL – FK Martinské medvede 8:6. V polovičke cesty za titulom najlepšie obstáli chlapci z Bernoláčika, ktorí porazili jednoznačne Immortals 9:3. Flok po prehre s Pirátmi 4:5 klesol na 6. miesto a zobral aj poslednú nádej na play-off Stormu. Ten sa so súťažou nateraz lúči, ale ako povedal tréner Milan Sabó, „budúci rok treba s nami rátať“! Spartak Včelín obsadil piate a Immortals siedme miesto. Hneď po štvrtkových dueloch boli oslovení tréneri a kapitáni prvých troch mužstiev, aby si vyberali svojich súperov z 5. až 8. miesta. Ako prvý mal právo výberu FBK Bernoláčik. Správa znela: Žiar nad Hronom. „Nebol som celkom stotožnený s touto voľbou, ale rešpektoval som tímovú dohodu“, komentoval výber súpera do štvrťfinále Milan Chochula, tréner víťaza základnej časti, ktorý by volil radšej Flok.

Kapitán Lukáš Staš po dohode v tíme Medveďov oznámil štvrťfinálového súpera Immortals. „Immortals sme si vybrali ako najpriateľnejšieho súpera z tých, ktorí nám ostali. Dvakrát sme ich túto sezónu porazili, tak dúfam, že to ešte dvakrát zvládneme“, konštatoval kapitán Medveďov. „Väčšinovým hlasovaním v Zenite prešiel ako náš najbližší súper Spartak Včelín“, oznámil Ján Pejskar rozhodnutie klubu. Pre Turany tak zostal Flok. Oba kluby sa vzájomne dobre poznajú a tak ako v ostatných stretnutiach, tak aj v tomto, očakávame vyrovnané zápasy a bitku o postup do semifinále.

Štvrťfinálové dvojice:

Bernoláčik – Pirátos Žiar nad Hronom
Martinské medvede – Immortals
Zenit – Spartak Včelín
FbK Turany – Flok

Predpokladáme, že v priebehu týždňa (pravdepodobne v pondelok alebo v stredu večer) sa uskutoční porada vedúcich alebo kapitánov tímov pred play-off a vyžrebuje sa aj poradie jednotlivých zápasov.

ZDROJ: -DuKu-, foto: Ilustračné – Slávka Jankyová

Komentáre