Záchranári opäť ratovali muža po páde z kolobežky a vyčerpanú turistku

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V pondelok (19.8.) popoludní prijala Horská záchranná služba (HZS) žiadosť o pomoc pre 47-ročného Slováka, ktorý spadol z terénnej kolobežky nad Magurou. Informáciu poskytli záchranári na svoje internetovej stránke.

„Po páde bol v krátkodobom bezvedomí, utrpel úraz hlavy, kľúčnej kosti a ramena. Na miesto nehody odišli záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra, ktorí zranenému mužovi poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Pomocou terénneho vozidla ho následne transportovali k posádke RZP, ktorou bol dopravený do nemocničného zariadenia,“ uvádzajú ďalej záchranári.

V poobedňajších hodinách 20. augusta boli záchranári požiadaní o pomoc pre 63-ročnú českú turistku, ktorá si pod Suchým poranila dolnú končatinu v oblasti členka.

„Dokázala ešte zostúpiť na Chatu pod Suchým, odkiaľ už pre veľké bolesti nedokázala pokračovať. Záchranári jej po príchode na miesto poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a terénnym vozidlom ju transportovali do údolia, odkiaľ pokračovala na ďalšie vyšetrenia so svojím manželom,“ uzavreli záchranári z HZS.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: ilustračné

Komentáre