Záchranári mali plné ruky práce. Jeden muž spadol z lešenia, druhý z terénnej kolobežky

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V doobedňajších hodinách 14. augusta boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o súčinnosť pri úraze 52-ročného Slováka, ktorý spadol na Martinských holiach z lešenia. HZS o tom informuje na svojej webovej stránke.

„Záchranári HZS boli na mieste do niekoľkých minút, pacient bol pri vedomí, ale privodil si viaceré poranenia na celom tele. Záchranári mu poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť, zafixovali ho pomocou vákuového matraca. Následne ho odovzdali privolanej posádke Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) na prevoz do nemocnice,“ uvádza sa ďalej.

Podľa ďalších informácii uvedených na internetovej stránke, 16. augusta v poobedňajších hodinách prijala Horská záchranná služba žiadosť o pomoc pre 38-ročného muža, ktorý spadol z terénnej kolobežky počas zjazdu z Martinských holí. Pádom si poranil členok a stehno.

Záchranári HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra ho po príchode na miesto nehody ošetrili a terénnym vozidlom transportovali na Stráne k spodnej stanici lanovky, kde pacienta odovzdali posádke RZP.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: ilustračné

Komentáre