Z korunného princa je florbalový kráľ, Bernoláčik slávi premiérový titul

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Posledné dva zápasy dali bodku za Turčianskou florbalovou ligou v sezóne 2017/2018. Najskôr Turany v malom finále brali bronz, keď zdolali Immortals a potom v superfinále vybojoval Bernoláčik premiérový titul.

FBK Bernoláčik – Spartak Včelín 9 : 6 (2:2, 4:2, 3:2)
Góly: P. Štrba 3, M. Noga 2, M. Mazúch, R. Kralovanský, D. Štrbák, M. Sálus – M. Remeň 2, R. Lauro, Ľ. Medvecký, E. Bodnár, T. Genšor

Organizátori TFL všetkých prekvapili. Z balkóna visela slovenská zástava, ktorá avizovala, že sa udeje niečo výnimočné. A naozaj, pred úvodným buly zazneli tóny slovenskej hymny, ktoré dali superfinále ešte väčší náboj. Včelín, verný svojmu hernému štýlu, stavil všetko na dobrý vstup do zápasu.

Včeličky na svojho súpera vyleteli a začali štípať. Dve vypustené žihadlá ich posadili na koňa, ale víťaz základnej časti dokázal ešte v 1. tretine kontrovať. Druhá časť bola ako na hojdačke, hra sa prelievala z jednej strany na druhú a podobne sa menilo aj skóre duelu. Keď na konci tejto časti ušiel Bernoláčik o dva góly, zdalo sa, že si už svoj náskok postráži. Lenže štrnásť minút pred koncom inkasovali modrooranžoví v početnej výhode o dvoch hráčov a o 33 sekúnd potom aj v hre 5-4. To bola pre Bernoláčik kritická situácia. Následný oddychový čas hráčov upokojil a desať minút pred tretím klaksónom vydláždil Matej Noga svojmu tímu cestu k vytúženému titulu. Gólová poistka Milana Sálusa potom reálne priblížila cennú trofej. Skóre pečatil hráč zápasu a autor hetriku, Peter Štrba. Bernoláčik sa tak po dvoch neúspechoch vo finále konečne dočkal. Z korunného princa sa stal florbalový kráľ.

Najproduktívnejší hráč play-off a strelec víťazného gólu, Matej Noga hodnotil. „Dostali sme v úvode dva góly z predbránkového priestoru. Boli sme od trénera upozornení, že si musíme dať na to pozor. Potom sme sa našťastie gólovo i herne vrátili do zápasu.“ Matej Noga bol na ihrisku aj pri dvoch skratoch v presilovke. „Neviem, čo sa tam stalo, ale toto by sa nám nemalo stať v žiadnom zápase, nieto vo finále. Dôležité bolo, že tréner zobral oddychový čas, upokojil nás a napumpoval do nás patričnú dávku sebavedomia,“ priblížil ťažkú situáciu Matej Noga a potom opísal rozhodujúci moment zápasu. „Zobral som v strede ihriska loptičku, vystrelil som od mantinelu a padlo to tam.“

Dvakrát išiel kapitán Rudolf Kralovanský vo finále po cenu útechy. Až na tretíkrát pevne zdvihol do svojich rúk ušatý pohár. „Sú to neskutočné pocity. Ukázala sa naša celosezónna snaha, konečne získať titul. Trénovali sme počas sezóny náš systém, ktorý sme stále zdokonaľovali. Verili sme, že našou trpezlivou hrou a pevnou obranou finále konečne zvládneme,“ hovoril Rudolf Kralovanský. Róbert Hartl je jediným hráčom v TFL, ktorý získal titul s dvoma mužstvami. Pred dvoma rokmi sa tešil s Martinskými medveďmi, aktuálne s Bernoláčikom. „Teraz som mal v mužstve inú pozíciu ako vtedy. Tréner mi dôveroval, posielal ma na všetky kľúčové okamihy v zápase. Som rád že som jeho dôveru nesklamal. Keď mám porovnať oba finálové duely, tak tento bol pre mňa fyzicky náročnejší. Aj preto, lebo som nehral na svojom mieste v útoku, ale v obrane,“ povedal Róbert Hartl.

Včelín opäť tak ako vlani, odohral v play-off všetkých sedem zápasov. Lenže teraz posledný až vo finále. Spartak sa v ňom pričinil o vyrovnaný, dramatický zápas, ktorý mal neskutočný náboj a držal zaplnenú halu v Diakovej v napätí počas celých 60 minút. Kapitán Matej Remeň, sa so striebornou medailou na hrudi obzrel za priebehom. „Čakali sme vyrovnanú partiu, čo sa aj potvrdilo. Mali sme dobrý začiatok, potom sme v tretej tretine vyrovnávali v oslabení, ale rozhodujúci gól dal súper. V závere sme už nemali síl na obrat. Bernoláčik mal viac skúseností s hrou 3×20 minút v čistom čase, preto hral taktickejšie. Odohrali sme však dobré play-off i finále. Sme spokojní, uvidíme, čo bude v novej sezóne,“ doplnil Matej Remeň.

FBK Turany – Immortals 6 : 2 (1:0, 1:1, 4:1)
Góly: A. Molnár 3, J. Ujček, M. Beňo, D. Kapusta – L. Vaňko, P. Čipkala

Turanci nastúpili do boja o bronz iba s niekoľkými hráčmi. Nabudený súper ich v prvej tretine dostal pod tlak, ale Turancov držal nad vodou brankár Aďo Gallo. Chlieb sa lámal v tretej tretine, kedy sa prejavili skúsenosti i kvalita hráčov, ktorí hrajú aj M2. A tak sa z cenného kovu tešila partia hráčov okolo Aďa Šimka. Immortals bol oživením play-off. Až na jeden zápas, v ktorom neudržali nesmrteľní emócie príjemne prekvapili. O tom, že napriek tomu zostali čierni bez medaily rozhodlo, že im chýbali skúsenosti.

ZDROJ: -mil-

Komentáre