Vytrvalý dážď má na svedomí dva ľudské životy

Krimi, Najnovšie správy, Všetky správy

V piatok 28. apríla pred 17.00 hodinou v obci Hvozdnica, okres Bytča bol vo vode miestneho potoka nájdený 56-ročný muž (z okresu Bytča), ktorého sa žiaľ aj napriek snahe záchranárov už nepodarilo oživiť. Obhliadajúci lekár za účelom zistenia presnej príčiny smrti muža nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Kysucké Nové Mesto boli v piatok 28. apríla po 21.00 hodine vyslaní na preverenie oznámenia do obce Ochodnica, okres Kysucké Nové Mesto.

„Po vojdení motorového vozidla do vodného toku mal jednu osobu z vozidla strhnúť prúd vody. Policajti po príchode na miesto začali okamžite prehľadávať okolie, kde sa vozidlo nachádzalo za účelom vypátrania 59-ročného muža (z okresu Kysucké Nové Mesto), ktorého mal strhnúť prúd vody. Muža sa však ani po maximálnom úsilí nepodarilo, ani za pomoci ostatných záchranných zložiek vypátrať“ informoval o udalosti krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Ako na záver dodal, následne bolo zistené, že pri udalosti mal byť aj 40-ročný muž a obaja mali vyskočiť z vozidla, ktoré začal unášať prúd vody. 59-ročného muža mal strhnúť silný prúd vody. 40-ročný muž sa ho mal snažiť vytiahnuť, ale už sa mu to nepodarilo. Jeho samého museli vytiahnuť z potoka miestni občania. Žiaľ v sobotu 29. apríla pred siedmou hodinou ráno bol v potoku v obci Ochodnica nájdený 59-ročný muž bez známok života. Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a za účelom zistenia presnej príčiny smrti muža nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ Žilina

Komentáre