Reťazenie IV. – konfrontácie, záverečná výstava vo Vrútkach

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Záverečná výstava výtvarných diel projektu bude pre verejnosť sprístupnená od 17. októbra do 20. októbra 2017 v priestoroch kultúrnej sály Kriváň vo Vrútkach.

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a mesto Vrútky pripravili pre priaznivcov výtvarného umenia ako aj širokú verejnosť výstavu z aktivít projektu Reťazenie IV. – konfrontácie, ktorá zachytáva pocity, nálady, ako aj „street“ pohľady výtvarníkov na zaujímavé miesta, ulice či uličky miest a obcí Turca. Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Nosnou tematikou projektu „Reťazenie IV. – konfrontácie“ je problematika porovnávania tvorby rôznych štýlov a techník v exteriéri – uliciach a uličkách miest a obcí nášho regiónu. Samotný Turiec poskytuje ten najkrajší a najinšpiratívnejší ateliér a téma maľovanie vždy rezonovala v tvorbe historicky najvýznamnejších výtvarných umelcov na Slovensku. Takéto krásne zákutia poskytli účastníkom projektu malebné obce Sklabiňa a Necpaly, množstvo inšpiratívneho materiálu pre svoju umeleckú tvorbu nazbierali v Jahodníckych hájoch v Martine a v centre mesta Martin konfrontovali „staré s novým“ a „historické s moderným“.

Výsledkom „mapovania terénov v Turci“ je záverečná výstava výtvarných diel projektu Reťazenie IV. – konfrontácie, ktorá bude pre verejnosť sprístupnená od 17. októbra do 20. októbra 2017 v priestoroch kultúrnej sály Kriváň vo Vrútkach. Slávnostná vernisáž sa uskutoční 16. októbra 2017 o 16.00 h.

Všetkých srdečne pozývame!

Mgr. Libuše Poloncová
manažér ZUČ pre detské divadlo a výtvarníctvo
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
Divadelná 656/3
036 01 Martin
Kontakt: 0917 494 708
Web: www.tks.sk

E-mail: pajurkova.tks@gmail.com

Reťazenie IV. – konfrontácie, záverečná výstava vo Vrútkach

Komentáre