Martin a Vrútky z neba – výstava fotografií Milana Paprčku v OC Galéria Martin

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Výstava fotografií Martin a Vrútky z neba je výberom záberov, z ktorých sa rodí rovnomenná kniha fotografa a pilota Milana Paprčku. Autor desiatok kníh a tisícov leteckých fotografií tentoraz nasmeroval svoj objektív na metropolitné centrum Turca, aby aj jeho obyvateľom doprial vidieť ich domy, ulice a obľúbené miesta tak, ako ich bežne vidieť nemôžu.

„Vidieť krásu Slovenska zhora je úchvatný zážitok. Lietanie je mojou vášňou a som veľmi rád, že sa môžem o najlepšie fotografie podeliť,“ odpovedá Paprčka na otázku, čo ho vedie k fotografovaniu zo vzduchu, k tvorbe kníh a organizovaniu výstav, akou je aj táto najnovšia, inštalovaná v priestoroch OC Galéria Martin.

„Najšťastnejší som, keď sa mi podarí dosiahnuť, že ľudia pri pozeraní na moje letecké zábery majú chuť vzlietnuť. Môžem vám úprimne povedať, že obec, mesto, hrad alebo iná pamiatka, ktoré detailne poznáte, vyzerajú zhora úplne inak a často máte pocit, že ste ich vlastne nikdy predtým nevideli. No a moje výstavy a knihy, v ktorých ukazujem krásy Slovenska ‚z neba‘, vznikajú aj preto, aby napĺňali moje osobné presvedčenie, ktoré som vložil aj do vízie mojej spoločnosti. Presvedčenie, že je potrebné „pomáhať cestovnému ruchu na Slovensku rásť,“ uzatvára Milan Paprčka.

Milan Paprčka – pilot, fotograf, cestovateľ. V mladosti sa bál výšok, ale svoj strach sa rozhodol prekonať zoskokom na padáku. Stal sa pilotom a vo svojom Vivate nalietal nad Slovenskom stovky hodín. Je zakladateľom vydavateľstva, ktoré sa stalo najväčším európskym výrobcom ručne maľovaných máp. So svojou rodinou žije, pracuje a tvorí v Banskej Bystrici.

Výstavu veľkoformátových leteckých fotografií si môžete pozrieť v priestoroch OC Galéria Martin na 1. nadzemnom podlaží od 23. januára do 14. februára 2018.

Martin a Vrútky z neba – výstava fotografií Milana Paprčku v OC Galéria Martin

ZDROJ: TS OC Galéria

 

Komentáre