Výpadkov elektriny je menej, Martinské hole sú už v prevádzke

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Elektrikári robia všetko pre to, aby mali elektrinu do zotmenia všetky domácnosti. Prácu im komplikuje terén a počasie.

V priebehu posledných hodín sa situácia na strednom Slovensku zlepšila. Elektrikárom zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) sa podarilo odstrániť väčšinu veľkých porúch. Momentálne je bez prúdu už iba okolo 400 odberných miest. Najväčšia porucha je momentálne na Liptove v Kráľovej Lehote, kde je bez napájania 16 trafostaníc. Niekoľko menších porúch zostáva ešte aj na Kysuciach. Lyžiarske stredisko Martinské hole je už v prevádzke približne od 14:00 hod.

Situácia je zatiaľ stabilizovaná. Naši elektrikári urobili od rána kus práce, pričom sa na mnohých odľahlých miestach museli brodiť kilometre v snehu, blate či fujavici. V lese nad kysuckou obcou Nesluša musel dnes dopoludnia pomáhať aj ťažný kôň. Elektrikárom vytiahol do lesa náradie potrebné na opravu vedenia vysokého napätia. Technika bola v tomto prípade bezmocná.

Všetci robia maximum pre to, aby mali dotknutí odberatelia obnovenú dodávku elektriny čo najskôr. Je však nemožné predpovedať kedy presne to bude. Všetko závisí od okolností, najmä od počasia a prístupnosti kritických miest.

Predpoveď počasia nám na najbližšie hodiny a dni nepraje, preto zostáva dispečing aj pracovníci údržby zo Stredoslovenskej distribučnej v pohotovosti.

ZDROJ, foto: Miroslav Gejdoš, hovorca SSD

Komentáre