Vynovený altánok vo Hviezdoslavovom parku v Martine

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Obľúbený altánok vo Hviezdoslavovom parku už nutne potreboval opravu. Bola poškodená strecha a drevené konštrukcie a v havarijnom stave bola aj dlažba pod altánkom.

Okrem obyvateľov, ktorí si chceli vo Hviezdoslavovom parku odpočinúť, na mestský úrad a poslancom mestskej časti telefonovali aj sobášachtiví budúci mladomanželia, ktorí chceli mať netradičný obrad v krajšom altánku.

Na základe žiadosti poslancov mestskej časti Stred o obnovu a rekonštrukciu altánku, prišiel architektonický návrh na altánok s novým architektonickým dizajnom, s ktorým však poslanci nesúhlasili, lebo bol podľa nich nepraktický, nespĺňal funkciu a bol veľmi drahý.

Napokon stačilo niekoľkonásobne menej peňazí (12 000 eur ) a altánok je konečne ako nový. Vymenila sa strešná krytina a poškodené a zhnité drevené konštrukcie a tiež sa osadila nová dlažba pod altánok. Mestská časť Martin Stred prispela zo svojho rozpočtu na tento účel sumou 6000 eur.

Ihneď po obnove bol na konci júla altánok využitý na sobáš mladých Martinčanov a svadobčanov, ktorí po obrade pokračovali v svadobnej hostine v blízkom hoteli. Dúfajme, že v takomto stave bude altánok čo najdlhšie slúžiť nielen svadobčanom, ale všetkým Martinčanom a návštevníkom centra mesta.

Vynovený altánok vo Hviezdoslavovom parku v Martine

Text a foto: Bruno Horecký, zdroj: www.martin.sk

Komentáre