Vymeňte záclony a závesy v byte za nový interiér

PR články, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Vymeňte záclony a závesy v byte za nový interiér

Záclony sú veľmi veľa rokov považované za neoddeliteľnú súčasť interiéru. Dávajú priestoru útulnosť, prízvuk, upravujú proporcie okna a v niektorých prípadoch naopak skrývajú jeho škaredý vzhľad. Sú však prípady, kedy býva krásna záclona skôr príťažou a je lepšie ju v danom momente a priestore nepoužiť, pretože bez nej vyzerá dom alebo byt jednoducho skvele.

Bez záclon máte tiež ideálnu možnosť prelistovať si Tedi leták a nakúpiť v obchode moderné dekorácie, ktoré budú na okne, alebo v jeho blízkosti vyzerať oveľa lepšie, než záclona plná prachu a roztočov!

1. Škandinávsky interiér

Interiérový dizajn sa skladá z niekoľkých štýlov. Ak patrí k tomu vášmu obľúbenému „škandinávsky“, záclony potrebovať určite nebudete. Možno ho opísať niekoľkými slovami:

  • jednoduchosť;
  • pohodlie;
  • prirodzenosť;
  • a funkčnosť.

Dizajnu dominujú svetlé odtiene, ktoré vytvárajú pocit, že dom je zaplavený svetlom. Škandinávci sú toho názoru, že slnečné lúče by sa mali ľahko dostať do bytu, takže používajú na oknách záclony z extrémne ľahkých prírodných tkanín alebo ich úplne opustia.

2. Dekorácia na parapete

Ak si vezmete príklad zo Škandinávcov a použijete parapet ako poličku na fotografie, lampy, ocenenia, figúrky, výrobky vyrobené vlastnými rukami, potom musí byť bez záclon. Pomocou tejto dekoratívnej metódy získa okno nový vzhľad.

Vhodné rámiky na fotografie alebo iné ďalšie dekoratívne prvky vám  prinesie vždy aktuálny a plný zliav Kik online leták.

3. Panoramatické okná

Majitelia apartmánov s panoramatickými oknami sú skutočne šťastnými ľuďmi, pretože môžu obdivovať krásny výhľad, byť bližšie k prírode a mestu a zároveň všetko prežívať v útulnej miestnosti. Takéto štýlové a moderné riešenie poskytuje svetlo, ľahkosť, pohodlie a priestor. Ďalším plusom je, že nebudete musieť po západe slnka zapnúť lampy a užijete si prirodzené svetlo z okna a krásu panorámy.

4. Špecifická forma alebo veľkosť okna

Okno nepravidelného tvaru alebo veľkosti je krásny dekoratívny prvok v miestnosti a priťahuje veľa pozornosti. Ak chcete, aby bolo centrom vašej pozornosti a nemíňať peniaze na zbytočné záclony, potom nechajte okno otvorené a voľne „dýchať“. Najmä, ak sa nachádza v podkroví, ktoré ste zmenili na obývaciu izbu.

5. Vitráže

Ďalšou možnosťou, pri ktorej sa zaobídete bez záclon – sú vitráže. Tie však nie sú vhodné pre všetky štýly interiéru. Takéto okno vám umožní hrať sa s priestorom, pridať svetlo a svetlé farby do domu, stať sa dobrým prízvukom v miestnosti a navodiť pocit tajomnosti a mágie.

Okno bez záclon je o ušetrených metroch štvorcových, o priestore, ktorý pôsobí na naše zmysli slobodne a sviežo, čo je práve v tomto ročnom období veľmi dôležité. Tak to skúste, veď inšpirácií v letákoch máte naozaj dosť!

ZDROJ: PR článok

Komentáre