Výmena podvalov môže vo Vrútkach spôsobiť meškanie vlakov

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali od dnešného dňa (15 .5) vykonávať súvislú výmenu podvalov vo Vrútkach. Práce sú realizované v pracovných dňoch a potrvajú do 25. mája.

„ŽSR počas výluky vymenia celkovo 360 kusov betónových podvalov medzi osobnou a nákladnou železničnou stanicou vo Vrútkach, v oblúku oboch hlavných traťových koľají železničnej trate Žilina – Košice. Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľají a úprave štrkového lôžka,“ informovala portál Turčania.sk hovorkyňa ŽSK Martina Pavliková.

Podľa jej ďalších slov, uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami. Počas výluky bude železničná doprava v úseku medzi osobnou a železničnou stanicou vo Vrútkach prevádzkovaná obojsmerne, vždy iba po jednej prevádzkovanej traťovej koľaji.

„ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodala na záver hovorkyňa.

Železnice Slovenskej republiky

ZDROJ: Turčania.sk

Komentáre