SAD Žilina: Vyberte sa autobusom na výlet

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Slovensko je malebná krajina a čím ďalej idete z juhu na sever, tým je malebnejšia. Žilinský kraj je skvostom nielen pre turistov, ale aj pre jeho obyvateľov. S jarným oteplením príroda doslova láka na výlety. Nasadnite na autobus – nech sa vyberiete na hociktorý smer, neobanujete.

Za liečivou vodou a maľovanými domčekmi

Rajecká dolina ponúka množstvo čarovných kútov, kam sa môžete vybrať autobusom SAD Žilina. Kúpeľné mestečko Rajecké Teplice láka nielen bazénmi, prechádzkou okolo jazera či náučným turistickým chodníkom k zaujímavému skalnému úkazu Stratený budzogáň. Ten sa nachádza už v katastri obce Zbyňov, odkiaľ si môžete vziať ďalší autobus domov. Čo ponúknuť má aj Rajecká Lesná. Ide o známe pútnické miesto, kde nájdete Lurdskú kaplnku s prameňom liečivej vody, najväčší vyrezávaný oltár na Slovensku alebo sa môžete prejsť k miestnemu gejzíru. No a kapitolou samou osebe je obec Čičmany, ktorá je vďaka maľovaným domčekom zaradená do nehmotného dedičstva UNESCO.

Po hrebeni Malej Fatry

V Národnom parku Malá Fatra majú turisti celoročne k dispozícii vyše 150 km značených turistických chodníkov rôznej obtiažnosti a takisto náučné chodníky. Jánošíkove diery sú sprístupnené a na Podžiari si môžete dopriať malé občerstvenie v miestnom bufete. Chodníky na Rozsutce sú až do 15. júna uzavreté, no ak si v prípade dobrého počasia trúfnete na zvyšok malofatranskej hrebeňovky, odmenou vám budú neopakovateľné výhľady. A neminú vás ani dobroty z Chaty pod Suchým, kde sa túra končí. Vo Varíne či v Nezbudskej Lúčke môžete nasadnúť na autobus a pohodlne sa odviezť domov.

Parná lokomotíva je zážitkom

Túto raritu ponúka skanzen Vychylovka v Novej Bystrici. Najmä deti si vychutnajú jazdu historickou lesnou úvraťovou železničkou vo vláčiku s pravou parnou lokomotívou. Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke pozýva aj na rôzne kultúrne akcie. Rozhodne stojí za návštevu aj Stará Bystrica so svojím orlojom, ktorý je jediný na Slovensku. Na Vychylovku aj do Starej Bystrice sa takisto dostanete autobusmi SAD Žilina.

Turiec láka na obľúbenú ferratu

Aj Turiec žije turistikou. Okrem návštevy Šútovského vodopádu, najvyššieho vodopádu Malej Fatry, si môžete užiť úchvatné výhľady z Martinských holí. Tip pre odvážnejších: dostaňte sa k nim po skalách. K horolezeckej ferrate Horskej záchrannej služby sa dostanete zo Strání, kde sa doveziete MHD Martin a pokračujete po žltej turistickej značke. Môžete si zvoliť ľahší i ťažší variant. Atrakciou ferraty je kaňon Pivovarský potok a vodné kaskády.

S autobusmi SAD Žilina sa dostanete na miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a hlavne môžete začať a skončiť túru na dvoch rôznych miestach. Všetky potrebné informácie a aktuálne cestovné poriadky sú dostupné na našej web stránke www.sadza.sk.

ZROJ: sadza.sk

Komentáre