Voľby do VÚC: Zoznam kandidátov na krajských poslancov – volebný obvod Martin a Turčianske Teplice

Voľby do vyšších územných celkov (VÚC) sa budú konať v sobotu 4. novembra 2017. Zmenou je, že po prvýkrát si šéfov samosprávnych krajov a nových poslancov zvolia ľudia v jednokolovej voľbe. Za predsedu bude zvolený ten kandidát, ktorý získal najviac platných hlasov.

O post poslancov Žilinského samosprávneho kraja sa vo volebnom obvode Martin bude uchádzať 54 kandidátov a kandidátok, zvolení budú ôsmi. Vo volebnom obvode Turčianske Teplice kandiduje 9 uchádzačov, zvolený bude jeden.

Volebný obvod č. 6 Martin

1. Svetana Angelová, 64 r., bioenergoinformatička, Príbovce, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
2. Patrik Antal, 44 r., starosta obce, Rakovo, nezávislý kandidát
3. Štefan Balošák, Mgr., 44 r., riaditeľ príspevkovej organizácie, Martin, Smer – sociálna demokracia
4. Marek Belák, Ing., 52 r., manažér akadémie, Martin, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
5. Katarína Boková, 35 r., špeditérka, Turčianske Kľačany, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
6. Renáta Brveníková, Mgr., 42 r., zdravotná sestra, Sučany, Doma dobre
7. Jaroslav Brzák, Ing., PhD., 36 r., starosta obce, Príbovce, nezávislý kandidát
8. Ján Burda, Ing., 54 r., manažér, Martin, Most – Híd
9. Erika Cintulová, Mgr., 30 r., starostka obce, Kláštor pod Znievom, nezávislá kandidátka
10. Martin Čanády, Ing., 39 r., riaditeľ SPF RO Martin, Turany, Slovenská národná strana
11. Tatiana Červeňová, MUDr., Mgr., MPH, MHA, 49 r., lekárka, Martin, Smer – sociálna demokracia
12. Peter Ďurica, 44 r., knihovník, Martin, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
13. Marián Fedor, MUDr., PhD., 61 r., lekár, Martin, Smer – sociálna demokracia
14. Zuzana Ficová, 42 r., farmaceutická laborantka, Martin, Doma dobre
15. Ivan Gondáš, Ing., 53 r., SZČO, Martin, Slovenská národná strana
16. Miroslav Herák, 59 r., železničiar, Martin, Komunistická strana Slovenska
17. Vladimír Homola, Mgr., 49 r., konateľ spoločnosti, Martin, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
18. Milan Horňák, Dr., 37 r., archeológ, Martin, nezávislý kandidát
19. Martin Hudec, PhDr., Mgr., 44 r., riaditeľ, Martin, Slovenská národná strana
20. Róbert Ivaška, Bc., 40 r., starosta obce, Diaková, Smer – sociálna demokracia
21. Tomáš Jedinák, 53 r., riaditeľ školskej jedálne, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
22. Peter Kašuba, Ing., 55 r., technik, Martin, nezávislý kandidát
23. Ivan Kendra, Ing., 41 r., profesionálny vojak, Diaková, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
24. Mikuláš Knapp, Ing., 51 r., podnikateľ v cestovnom ruchu, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
25. Zdenko Kozák, 52 r., podnikateľ, Martin, Slovenská národná strana
26. Dušan Kričko, Mgr., 53 r., súkromný podnikateľ, Turany, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
27. Jozef Krištoffy, Ing., 30 r., SZČO, Martin, Most – Híd
28. Marián Krivuš, ThDr., 41 r., farár, Vrútky, nezávislý kandidát
29. Miroslav Litvaj, 33 r., invalidný dôchodca, Turany, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
30. Dávid Marko, Mgr., M.A. et M.A., 24 r., študent, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
31. Marcel Maťovčík, Mgr., 45 r., prednosta Okresný úrad Martin, Martin, nezávislý kandidát
32. Miroslav Mazúr, Ing., 57 r., primátor mesta, Vrútky, nezávislý kandidát
33. Eva Milučká, Ing., 30 r., ekonómka, Martin, Slovenská národná strana
34. Jozef Petráš, JUDr., CSc., 67 r., právnik, Sučany, Smer – sociálna demokracia
35. Vladimír Polakovič, Mgr., 50 r., podnikateľ/prezident športového klubu, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
36. Jozef Polko, MUDr., Mgr., MHA, 33 r., lekár, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
37. Jarmila Rechtoríková, Mgr., 43 r., logistka, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
38. Stanislav Rohoň, 49 r., starosta obce, Horný Kalník, nezávislý kandidát
39. Martin Stankovianský, 40 r., živnostník, Vrútky, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
40. Dalibor Steindl, Ing., MBA, 41 r., konateľ, Martin, Sme rodina – Boris Kollár
41. Marek Straka, Ing., 29 r., starosta obce, Slovany, Smer – sociálna demokracia
42. Dana Šinálová, Mgr., 33 r., materská dovolenka, Turčianska Štiavnička, Slovenská národná strana
43. Slavomír Šuch, MUDr., 51 r., lekár, Martin, Smer – sociálna demokracia
44. Stanislav Thomka, Ing., 33 r., konateľ spoločnosti, Martin, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
45. Katarína Tomášová, PhDr., 41 r., vedúca zamestnankyňa MsÚ, Valča, Smer – sociálna demokracia
46. Zuzana Valocká, Ing., 48 r., starostka obce, Žabokreky, nezávislá kandidátka
47. Alexander Velitš, 20 r., študent, Folkušová, Vzdor – strana práce
48. Marek Veverica, Ing., 41 r., obchodný riaditeľ, Vrútky, Doma dobre
49. Peter Vons, PaedDr., 59 r., živnostník, Martin, nezávislý kandidát
50. František Výrostko, doc., Mgr. art., 63 r., riaditeľ SKD Martin, Martin, nezávislý kandidát
51. Branislav Zacharides, Mgr., 42 r., riaditeľ rozvojovej agentúry, Vrútky, nezávislý kandidát
52. Tomáš Zanovit, PaedDr., 34 r., učiteľ, Martin, nezávislý kandidát
53. Pavol Zemko, Mgr., 53 r., projektový manažér, Martin, nezávislý kandidát
54. Imrich Žigo, Mgr., 41 r., viceprimátor mesta, Martin, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 9 Turčianske Teplice

1. Lucia Benčaťová Richterová, Bc., 39 r., tajomníčka, Jazernica, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
2. Drahomíra Búliková, Bc., 64 r., dôchodkyňa, Turčianske Teplice, Národná koalícia
3. Marcel Čampiš, 44 r., SZČO, Turčianske Teplice, Slovenská národná strana
4. Jana Drengubiaková, 44 r., vedúca predajne, Bodorová, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
5. Ladislav Holenka, Mgr., 46 r., učiteľ, Turčianske Teplice, Most – Híd
6. Dušan Hrivnák, 39 r., hlavný kontrolór mesta, Turčianske Teplice, nezávislý kandidát
7. Ladislav Janech, 43 r., živnostník, Dubové, Sme rodina – Boris Kollár
8. Tibor Lettrich, 21 r., študent, Turčianske Teplice, nezávislý kandidát
9. Milan Litva, Ing., 53 r., zamestnanec, Horná Štubňa, Smer – sociálna demokracia

Zdroj: Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja

Komentáre