Vrútocké vodnopólistky zvíťazili v medzinárodnom turnaji ESCAD CUP 2017

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Počas víkendu, v dňoch 15. až 17. septembra 2017, sa na vrútockom kúpalisku uskutočnil 2. ročník medzinárodného dievčenského turnaja vo vodnom póle ESCAD CUP 2017. Turnaj sa uskutočnil pod záštitou firmy ESCAD Slovakia a Plaveckého a vodnopólového Klubu Vrútky.

V rámci turnaja sa odohral aj priateľský vodnopólový zápas 11-ročných detí medzi družstvami PVK Vrútky a Nereus Žilina. Ďalšou kultúrnou vložkou bol exhibičný zápas medzi PVK Vrútky Old Boys a plavcami, Turčianskymi Rakmi. Víťazkami turnaja sa stali domáce dievčatá z PVK Vrútky pod vedením trénerky Michaely Migrovej. Hrali v zložení Stehlíková, Kvasnicová, Hrončeková, sestry Fančiové, Junasová, sestry Pažické, Kačková, Majdová, Martinková, Sumková, Dvoranová, Petrovičová, Fabianová a Šmalová.

Vrútocké vodnopólistky zvíťazili v medzinárodnom turnaji ESCAD CUP 2017

Septembrovým turnajom ESCAD CUP 2017 začalo družstvo PVK Vrútky prípravu na novú sezónu 2017/2018, keďže malo družstvo hernú a tréningovú prestávku. Zároveň sa počas celého leta niektoré z dievčat pripravovali na vrcholové reprezentačné podujatia – na Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta. „Málokto tuší, že vo vrútockých vodnopólových vodách máme viacero dievčat, ktoré reprezentujú Slovensko na takýchto významných európskych a svetových podujatiach“, poznamenala pre portál Turčania.sk trénerka Michaela Migrová. Na Majstrovstvách Európy U17 v srbskom Novom Sade našu krajinu reprezentovali tri Vrútočanky – Karin Kačková, Emma Junasová a Miroslava Stankovianska. Stankovianska síce odohrala minulú sezónu v maďarskom družstve Szentes, no srdcom patrí stále do Vrútok. Slovenky obsadili na týchto Majstrovstvách pekné 9. miesto, kde sa stretli s družstvami Turecka, Španielska, Izraelu a Bulharska.

V gréckom Volose, na Majstrovstvách sveta U20, Slovensko reprezentovalo až päť vrútockých dievčat – Kristína Stehlíková, Emma Junasová, Karin Kačková, Simona Pažická a Miroslava Stankovianska. Je pozoruhodné, že týchto päť Vrútočaniek tvorí viac než tretinu slovenskej reprezentácie. „Dievčatá sú jednoducho pýchou vrútockého vodného póla a mali by byť aj pýchou mesta Vrútky“, konštatuje Michaela Migrová. Dievčatá v Grécku obsadili 14. miesto, kde získali cenné herné skúsenosti a zažili svetovú atmosféru vodného póla. Takisto si mohli zmerať sily s družstvami Kanady, Srbska, Talianska, Chorvátska či Japonska.

Na záver ešte pripájame prehľad výsledkov turnaja ESCAD CUP 2017.

Zúčastnené tímy: Turku (FIN), Slovensko „B“, PVK Vrútky

Výsledky zápasov:

PVK Vrútky – Turku 12:6
Slovensko „B“ – Turku 22:3
PVK Vrútky – Slovensko „B“ 14:12
Turku – PVK Vrútky 6:13
Turku – Slovensko „B“ 2:13

Konečné poradie: 1. PVK Vrútky 8b, 2. Slovensko „B“ 4b, 3. Turun Vimakt (FIN) 0b
Najlepšia strelkyňa: Kucianová (Slovensko „B“)
Najlepšia hráčka: Viljanen (Turku, FIN)
Najlepšia brankárka: Stehlíková (PVK Vrútky)

Vrútocké vodnopólistky zvíťazili v medzinárodnom turnaji ESCAD CUP 2017

Vrútocké vodnopólistky zvíťazili v medzinárodnom turnaji ESCAD CUP 2017

ZDROJ: Turčania.sk, foto: archív M. Migrovej

Komentáre