Vodné pólo: Mladé Turčianky v týchto dňoch zbierajú úspechy vo svete

Šport, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Ema Junasová, Karin Kačková a Mirka Stankovianska – tri mladé Vrútočanky, ktoré nás v týchto dňoch reprezentujú na Majstrovstvách Európy vo vodnom póle. A môžeme byť na ne veru právom hrdí.

Majstrovstvá prebiehajú v srbskom Novom Sade a ako nás informoval Jozef Stankoviansky, „v skupinovej fáze sme sa stretli postupne s výberom Turecka 18-9, Španielskom 4-21 (mimochodom, je to ašpirant na celkové zlato) a vyhrali sme nad družstvom Izraela 11-7.“ Jozef Stankoviansky, ako otec jednej zo športovkýň, vysoko hodnotí najmä organizáciu turnaja, kde si pod vedením olympijskej víťazky Cinzie Raguzy z Talianska a skúseného trénera Jána Baranoviča naše dievčatá získavajú skúsenosti s európskou špičkou. „Naše ciele na turnaji už boli splnené tým, že sme postúpili zo skupiny z druhého miesta. Každý ďalší úspech je krôčikom dopredu pre celé naše malé Slovensko.

Spomínané tri dievčatá, Ema, Karin a Mirka, úspešne zastupujú Plavecký vodnopólový klub PVK Vrútky. Mirka Stankovianska je zároveň kapitánkou celého slovenského družstva. Minulú sezónu už pôsobila ako legionárka v maďarskom Szentsi, kde so svojím družstvom získala 3. miesto v maďarskom pohári a vyhrala ligu v kategórii do 19 rokov. „Veľká vďaka patrí aj našim vrútockým trénerom, ktorí odmalička tieto dievčatá viedli a vychovali z nich skvelé vodnopólové reprezentantky“, pokračuje Jozef Stankoviansky. „Po skončení ME v srbskom Novom Sade sa naše dievčatá presúvajú na MS junioriek do gréckeho Wolosu. Okrem nášho tria z Vrútok sa k reprezentácii pripojí ešte dvojica hráčok Kristínka Stehliková a Simona Pažická. Takže naše malé Vrútky budú mať päťnásobné zastúpenie na Majstrovstvách sveta v Grécku.“ Držíme palce. 🙂

Vodné pólo: Mladé Turčianky v týchto dňoch zbierajú úspechy vo svete

Vodné pólo: Mladé Turčianky v týchto dňoch zbierajú úspechy vo svete

ZDROJ: Turčania.sk

 

Komentáre