Vo Veľkej Fatre pátrali po turistovi. Našli ho už mŕtveho

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V pondelok 1. apríla 2019 boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z oblastného strediska Veľká Fatra požiadaní políciou zo Slovenskej Ľupče o pomoc pri pátraní po 47-ročnom slovenskom turistovi.

Muž sa údajne vydal na túru do oblasti Suchého vrchu vo Veľkej Fatre, odkiaľ mal pokračovať až ku salašu pod Suchým. Keď sa z víkendovej túry nevrátil a neprišiel ani do práce, príbuzní ohlásili jeho nezvestnosť na polícií. Uvádza na svojej web stránke HZS.

„Príslušníci Policajného zboru vykonali lokalizáciu jeho mobilného telefónu. Do terénu Veľkej Fatry bolo vyslaných spolu 11 záchranárov HZS s troma služobnými psami, a zároveň bola o súčinnosť požiadaná aj Letka MV SR. Záchranári HZS v dvoch pozemných skupinách prepátrali oblasti smerom z Necpalskej doliny ku salašu pod Suchým a z Gaderskej doliny, Vrátnou dolinou rovnako ku salašu pod Suchým,“ uvádza sa ďalej na web stránke HZS.

Ako sa ďalej uvádza, záchranári HZS našli počas pozemného pátrania osobné veci nezvestného v salaši. Za pomoci leteckej techniky prepátralo 8 záchranárov HZS, ktorí boli postupne vysadzovaní v teréne, oblasť medzi Krížnou a Ploskou. Napokon posledná vysadená skupina identifikovala nehybné telo vo východnom centrálnom žľabe, spadajúcom smerom zo Suchého vrchu do Zelenej doliny. Za pomoci vrtuľníka boli v žľabe vysadení priamo pri tele dvaja záchranári HZS. Telo nebohého bolo transportované v podvese vrtuľníka na Donovaly, kde bolo odovzdané príslušníkom PZ SR a pohrebnej službe.

Vo Veľkej Fatre pátrali po turistovi. Našli ho už mŕtveho

Vo Veľkej Fatre pátrali po turistovi. Našli ho už mŕtveho

ZDROJ: HZS

Komentáre