Vieme prví! Kto bude hlavná hviezda Kláštorského jarmoku 2018?

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Mám pocit že 1. september 2018 sa blíži akosi rýchlejšie ako iné dni. Už niekoľko dní sa zobudím ešte pred budíkom a prvé čo ma napadne je, už len dva mesiace, jeden mesiac.

Dnes ráno moje vnútorné odpočítavanie zahlásilo, menej ako dva týždne a zároveň mi mysľou preletel dlhočizný zoznam bodov, ktoré ešte treba zariadiť, vybaviť, dohodnúť a dokonca sú ešte veci ktoré musím ešte len vymyslieť. Celkom by ma zaujímalo koľkým z vás bolo jasné po prvej vete o čom píšem, koľkí z vás hneď vedeli, že odpočítavam dni pred Kláštorským jarmokom.

Tento rok to bude 4. ročník a mňa veľmi teší, že sa  za tento krátky čas náš jarmok dostal do povedomia a rezonuje medzi obchodníkmi, ale najmä u širokej verejnosti. Po 4. ročníku nás porovnávajú s jarmokmi, ktoré majú aj viac ako 100-ročnú tradíciu a minulý rok sme návštevnosťou trhali rekordy. Niekedy ma prepadne myšlienka, že keby som vedela čo všetko je potrebné k tomu, aby sa takýto jarmok úspešne etablovať v tom pretlaku akcií, trhov a jarmokov, tak prvý ročník sa nikdy neuskutoční, pretože by som to považovala za nemožné. Ale aj v tomto prípade tiež platí: Všetko sa dá keď sa chce.

Už  v marci ma zastavujú ľudia na ulici a pýtajú sa, kto bude tento rok na Kláštorskom jarmoku hlavná hviezda. Takže čo nás čaká v Kláštore pod Znievom v sobotu 1. septembra 2018? Jarmok začína o 8:00 h. a predávať sa bude do 20:00 h. Stánkari ponúknu široký sortiment, záleží mi na tom, aby stánky návštevníkov jarmoku obohatili a ponúkali najmä tovar, ktorý nie je bežne dostupný v obchodoch, ale je kvalitný, zaujímavý a pestrý. Skladba stánkov je taká, aby si tam každá veková kategória našla to svoje a boli to také typické jarmočné veci, ale aj iný zaujímavý tovar. Pridali sme viac stánkov s občerstvením, pretože jarmok je zároveň príležitosť stretnúť sa s rodinou a známymi.

FOTO: Kláštorský jarmok bol svetový
Kláštorský jarmok 2017

Čaká nás aj bohatý sprievodný program – lety helikoptérou, kolotoče. Program na hlavnom pódiu začne o 10:00 h. prehliadkou lokálnych speváckych súborov. O 13:00 h. budú Kláštorom pod Znievom znieť Diabolské husle Berkyho Mrenicu. Nasledovať bude niečo na čo sa veľmi teším, pretože to bol v mojom detstve obrovský hit. Asi pred rokom som z rádia započula Haraší mi z teba Yoko. Ja som sa v spomienkach vrátila do detstva. Zavolala som Štefanovi Skrúcanému, opýtala sa či by takéto vystúpenie nebolo možné. Odpovedal: “15 rokov sme s Mirkom nespievali, ale skúsim mu zavolať.” Podarilo sa a hoci to pre nich nebude “bomba kšeft” o 15:00h. po 15 rokoch odpália spoločné vystúpenie v duchu tohto úspešného albumu. Už len vďaka tomuto vystúpeniu bude Kláštorský jarmok 2018 výnimočný, budeme mať možnosť vidieť niečo čo len tak neuvidíte.

Presadiť sa v záplave ponuky letných festivalov, jarmokov či rôznych dní mesta chce nápaditosť a invenciu, ponúknuť niečo čo nemáte možnosť vidieť inde. Minulý rok sa nám podarilo pritiahnuť legendárne BONEY M a každý očakáva čím prekvapíme tento rok. Trvalo to niekoľko mesiacov nájsť adekvátnu hviezdu, tak aby to bola opäť svetová superstar a zároveň, aby sme sa vošli do rozpočtu, pretože sa mi žiada pripomenúť, že jarmok obec dotuje sumou len 2000 EUR, všetko ostatné musí jarmok zaplatiť z vlastných výnosov – stánkari a sponzori. Takže o 17:00 h. si prídu na svoje hlavne muži, hlavnou hviezdou bude speváčka, ktorej plagáty stále nájdete vylepené v mnohých šatniach, dielňach, garážach. Britská speváčka ktorá začínala ako modelka pre časopis Playboy a jej hit Touch me, touch me kraľoval svetovým hitparádam.

Všetko sa dá keď sa chce: Aj to, aby na Kláštorskom jarmoku 2018 zaspievala SAMANTHA FOX.

ZDROJ: Erika Cintulová, starostka obce Kláštor pod Znievom

Komentáre