Video: V Turanoch nákladné auto prerazilo závory, vyhlo sa zrážke s vlakom

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Polícia v Martine obvinil 43-ročného muža z Poľska z prečinu všeobecného ohrozenia. Informácie pre Turčania.sk poskytol krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že obvinený muž v utorok 31. júla okolo 07.00 hodiny viedol nákladné motorové vozidlo Scania s návesom po miestnej komunikácii v meste Turany, okres Martin. Z doposiaľ presne nezistených príčin s vozidlom vošiel na chránené železničné priecestie, kde došlo k zavretiu závor. Následne s vozidlom pokračoval v jazde a poškodil závory. V tom čase po železničnej trati prechádzal rýchlik v smere od Košíc na Bratislavu, ale k stretu nedošlo. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo,“ informoval hovorca.

Ako na záver uviedol, alkohol u vodiča motorového vozidla ani u 55-ročného rušňovodiča vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Obvinenému mužovi bol zadržaný vodičský preukaz a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Od zrážky ich delili centimetre

AUTENTICKÉ VIDEO: KAMIÓN TAKMER ZRAZIL VLAK, MUSEL PRERAZIŤ ZÁVORYDnes ráno sa poľský kamión v meste Turany dostal z doposiaľ neznámych príčin na železničné priecestie. Závory sa v tom momente spustili dole, prerazil ich a len tesne sa vyhol zrážke s rýchlikom na trase Košice-Bratislava. Vodič nenafúkal, prebieha vyšetrovnaie.Fotky v komentároch.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 31. júl 2018

ZDROJ: Turčania.sk, foto: KR PZ v Žiline, video: FB PZ SR

Komentáre