VIDEO: Producenti Drozďo & Demex a Juraj Hnilica nahrali novú skladbu

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Stalo sa tradíciou, že martinskí producenti Drozďo & Demex pravidelne spolupracujú s interpretmi rôznych hudobných žánrov, a vznikajú tak kvalitné popové songy.

Na svojich priaznivcov nezabudli ani na začiatok jesene a spolu s mladým spevákom, skladateľom a producentom Jurajom Hnilicom prinášajú nový popový song v slovenskom jazyku s názvom „Kým si spala“. Aj tentoraz producenti z Martina sľubujú hudobný skvost. Pri promotion skladby Drozďo & Demex opäť spojili sily so Stanom Gulášom z agentúry a vydavateľstva GOLDEN ENTERTAINMENT.

Song „Kým si spala“: slovenský popový hit

Opäť tu máme tri rôzne životné príbehy, ktoré sa zliali do unikátnej spolupráce. Na jednej strane chlapec s hudobným talentom zdedeným po starých rodičoch, vyrastajúci na fare, na druhej strane chalan, ktorý vymenil kariéru hokejového hráča za lásku k hudbe, a na strane tretej hudobník, ktorý svoj talent objavil už ako 9-ročný.

Juraj Hnilica, zakladateľ kapely Bačova fujara, s ktorou ako skladateľ a textár nahral 4 albumy (posledný z nich vyšiel v roku 2011 s názvom „Konečne!“), spolupracoval počas svojej hudobnej kariéry na rôznych projektoch a bol členom kapiel Horská Chata, Editor, Problém, Nothing. V projekte Nothing nahral album „Príbeh muža“, kde okrem iných účinkoval aj herec Marián Geišberg. Album bol súčasťou knižky Pavla „Hiraxa“ Baričáka s rovnakým názvom. V roku 2014 sa rozhodol pre sólovú dráhu, a ako predzvesť albumu nahral akustickú verziu pesničky „Aká si krásna“. Na tvorbe videoklipu k tejto skladbe spolupracoval s organizáciou Greenpeace, ktorá mu poskytla unikátne zábery. V roku 2015 sa stal finalistom TV show Česko Slovensko má talent.

Základ skladby vznikol v produkcii Drozďa & Demexa. Jej text vytvoril Rudolf Rusiňák, ktorá má na konte hity, ako Páni v najlepších rokoch (Peter Lipa), Maturantky (Peter Lipa) alebo Dotieravý deň (Miroslav Žbirka). Aby pieseň so slovenským textom dostala pravú atmosféru klubovej scény bez prvoplánového nádychu, bolo potrebné pripraviť aranžmány a hlasový prejav i fonáciu pri interpretácii textu pre tento konkrétny hudobný štýl. To sa tvorcom podarilo na výbornú.

Producenti Drozďo & Demex
Producenti Drozďo & Demex

Romantická skladba si zaslúži romantické prostredie

Pri tvorbe scenára ku klipu bolo cieľom vyjadriť romantické pocity dvoch mladých ľudí. Z tohto dôvodu si autori vybrali ako lokality nakrúcania nádherné priestory Sklabinského zámku, exteriéry jazera a vodopádu v Turčianskej Štiavničke, Šútovského vodopádu či Blatnického hradu. Časť klipu sa natáčala v obci Turany. Hlavnou ženskou postavou v klipe je víťazka súťaže Fotomodelka Európy – Fotomodella D’Europa Slovakia 2017 Simona Hlatká zo Sučian. Prípravy na jeho nakrúcanie trvali viac než mesiac, pričom samotné natáčanie prebiehalo počas štyroch dní. O kompletný vizuálny výsledok sa tento raz postarala martinská spoločnosť Lauraproductions, s ktorou producenti Drozďo & Demex spolupracovali po prvý krát. Výsledkom je nádherný romantický klip v prekrásnych priestoroch slovenskej prírody, ktorý elegantne a s citom vystihuje podstatu textu Rudolfa Rusiňáka.

ZDROJ: Stano Guláš

Komentáre