VIDEO: Polícia pátra po Jozefovi Dotkovi z Martina. Uspal muža a vykradol mu byt

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie pre prečin krádeže a zločin neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty.

Páchateľ v sobotu (30.6.) v čase medzi 15.00 až 16.17 hodinou, v byte na ulici Podháj v Banskej Bystrici okradol majiteľa. Najskôr sa stretli v meste už okolo 12.00 hodiny, kde spolu popíjali, potom ho vpustil do bytu, za účelom pitia vína, kde páchateľ dal poškodenému do nápoja návykovú látku a keď zaspal, ukradol mu peniaze, notebook, počítačovú myš, 2 mobilné telefóny, tablet a platobnú kartu s PIN kódom. Platobnú kartu neoprávnene počas dvoch dní použil, spolu vykonal 13 neoprávnených výberov finančnej hotovosti z bankomatu vo Zvolene a v Martine. Poškodenému mužovi krádežou spôsobil škodu takmer 5.700 eur.

Polícia v Banskej Bystrici pátra po 61-ročnom mužovi z Martina (Jozef Dotko), ktorý je podozrivý zo spáchania týchto skutkov a ktorého hľadá aj polícia v Martine ako obvineného z inej krádeže.

Ak ste hľadaného muža videli, alebo máte o ňom akékoľvek informácie, oznámte ich polícii na t. č. 158.

Okradol muža

MUŽOVI DAL NIEČO DO PITIA A POTOM HO OKRADOLPáchateľ v byte na ulici Podháj v Banskej Bystrici okradol majiteľa. Najskôr sa stretli v meste už okolo 12.00 hodiny, kde spolu popíjali, potom ho vpustil do bytu, za účelom pitia vína, kde páchateľ dal poškodenému do nápoja návykovú látku a keď zaspal, ukradol mu peniaze, notebook, počítačovú myš, 2 mobilné telefóny, tablet a platobnú kartu s PIN kódom. Platobnú kartu neoprávnene počas dvoch dní použil, spolu vykonal 13 neoprávnených výberov finančnej hotovosti z bankomatu vo Zvolene a v Martine. Poškodenému mužovi krádežou spôsobil škodu takmer 5.700 eur. Polícia v Banskej Bystrici pátra po 61-ročnom mužovi z Martina (Jozef Dotko) , ktorý je podozrivý zo spáchania týchto skutkov a ktorého hľadá aj polícia v Martine ako obvineného z inej krádeže. Prosíme občanov ak hľadaného muža videli, alebo majú o ňom akékoľvek informácie, aby ich oznámili polícii na t. č. 158.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 18. júl 2018

ZDROJ: KR PZ Banská Bystrica, foto a video: Facebook Polícia Slovenskej Republiky

Komentáre