Vianoce na dedine v Múzeu slovenskej dediny

Kultúra, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Nechajte sa vtiahnuť do víru obyčají predvianočného a vianočného obdobia z čias našich predkov. V nedeľu 10. 12. 2017 budú znieť v Múzeu slovenskej dediny v Martine koledy a vinše sprevádzajúce posledné tohtoročné podujatie Vianoce na dedine.

Vianoce na dedine v Múzeu slovenskej dediny

V čase o 10.30 a 12.30 hod. sa predstaví Detský folklórny súbor Lysec z Belej-Dulíc s vianočnou hrou „Chodenie s hadom“. Vianočným dňom z oblasti dolného Liptova vás prevedie Folklórna skupina Podšíp zo Stankovian vo svojom programe „Od rána do večera na Štedrý deň“ so začiatkom o 11.00, 13.00 a 14.30 hod. Atmosféru stridžích dní vám o 11.30 a 14.00 hod. priblíži „Ondrejské čarovanie“ v podaní Folklórneho súboru Lysec z Belej-Dulíc. Nebudú chýbať ani obchôdzky Mikuláša s anjelom a čertom, Lucií či ondrejské veštenie.

Neodmysliteľnou súčasťou podujatia bude pečenie oblátok, zdobenie medovníkov, výroba a predaj vianočných ozdôb i ľudovo-umeleckých výrobkov. O tradičné špeciality bude obohatená aj ponuka krčmy z Oravskej Polhory. V tvorivej dielni si môžu deti vyrobiť vlastné ozdoby na stromček. O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

ZDROJ: Múzeum slovenskej dediny – OZ Jahodnícke háje

Komentáre