Vážna dopravná nehoda zablokovala premávku medzi Žilinou a Martinom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Vo štvrtok 30. mája 2019 v popoludňajších hodinách došlo na ceste I/18 na rovnom úseku cesty pri závode Hyza v smere od Martina do Žiliny k vážnej dopravnej nehode. Turčania.sk o tom informoval krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

„45-ročný vodič (občan Bulharska) jazdil na dodávke Citroen Jumper s českým evidenčným číslom, pričom v uvedenom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s kamiónom Volvo, ktoré viedol 33-ročný vodič (občan Poľska). Následne vozidlo Citroen Jumper narazilo do ďalšieho auta Peugeot 406, ktoré v smere od Žiliny viedol 38-ročný vodič (občan Ukrajiny). Po nehode skončila dodávka Citroen Jumper v priekope vľavo. Vodič kamiónu po prvej zrážke prešiel do protismeru, kde sa zrazil s ďalším autom Peugeot 307,“ informovala ďalej hovorkyňa

U vodiča dodávky bol nariadený odber krvi, u ostatných vodičov požitie alkoholických nápojov polícia nezistila. Pri dopravnej nehode utrpel vodič dodávky ťažké zranenia. Jednorazovo bol ošetrený vodič kamiónu. Hmotná škoda je odhadnutá na cca 46.000 eur. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Žiline.

„Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania nepojazdných vozidiel bola premávka medzi Žilinou a Martinom asi dve hodiny blokovaná. Policajné hliadky v maximálnom nasadení odkláňali vodičov osobných áut na obchádzkové trasy,“ uzavrela Balogová.

Vážna dopravná nehoda zablokovala premávku medzi Žilinou a Martinom

Vážna dopravná nehoda zablokovala premávku medzi Žilinou a Martinom

ZDROJ: Turčania.sk, foto KR PZ Žilina

Komentáre