Valča: Požiar v predajni potravín likvidovali šiesti hasiči

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Valča 29. decembra (TASR) – Požiar potravín vo Valči v okrese Martin likvidovali vo štvrtok (28.12.) večer šiesti hasiči z hasičskej stanice v Martine. TASR o tom informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

„Prieskumom zistili, že ide o požiar vo vnútorných priestoroch predajne potravín. Počas zásahu vynášali hasiči s použitím autonómnych dýchacích prístrojov zábavnú pyrotechniku, ktorá sa nachádzala v predajni. Do hodiny a pol od začiatku zásahu požiar zlikvidovali a následne termo kamerou skontrolovali priestory nad poškodenými stropnými podhľadmi,“ uviedol Panák.

Doplnil, že pri požiari sa nikto nezranil. „Materiálnu škodu spôsobenú požiarom majiteľ predbežne odhadol na 270.000 eur. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania príslušníkmi Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave,“ dodal Panák.

ZDROJ: TASR. foto: ilustračné

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Komentáre