V Turci budú už čoskoro jazdiť nové a bezpečné autobusy

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V rámci plánovanej obnovy vozidlového parku prímestskej autobusovej dopravy spoločnosť SAD Žilina zaobstarala 30 kusov nových autobusov, ktoré spustila do prevádzky v uplynulých dňoch.

Ako pre portál Turčania.sk uviedla spoločnosť SAD Žilina, „autobusy sú nasadené do prevádzky na tie najvyťaženejšie linky v regióne Žilina, Martin a Čadca. Budú v nepretržitej prevádzke sedem dní v týždni. Tieto autobusy nahrádzajú staršie typy, ktoré sú už technicky, ale aj morálne zastaralé. Zabezpečujú vyšší komfort prepravy, a to modernou klimatizáciou s vykurovaním.“ Klimatizácia je v nových autobusoch prepojená s riadiacim panelom, ktorý zabezpečuje, že po nastavení teploty si autobus sám zapína a vypína kúrenie. V minulosti túto funkciu autobusu zabezpečoval vodič.

Z bezpečnostného hľadiska autobusy poskytujú vyššiu bezpečnosť, či už svojou konštrukciou oproti starším typom, ale hlavne priamo. Reč je o bezpečnostných pásoch na každom sedadle pre cestujúcich, ako aj o cúvacích senzoroch. Okrem ekologických a bezpečnostných opatrení, sú nové autobusy vybavené wifi pripojením. Po zaradení týchto 30 autobusov je pre cestujúcich wifi pripojenie k dispozícií už v 120 autobusoch“, približuje SAD Žilina. Výnimočnosť nových autobusov je hlavne v technickej výbave a za pozornosť určite stojí nízkopodlažné prevedenie vybraných vozidiel.

Všetky autobusy sú prvýkrát vybavené širokouhlými informačnými obrazovkami alebo wifi routrami, ktoré poskytujú 4G pripojenie pre cestujúcich. Sú zároveň vybavené najmodernejšími motormi EURO 6, vďaka ktorým sa podstatne znížili emisie. Nechýbajú ani informačné systémy pre označenie smeru, a to na prednej aj bočnej strane vozidla. Turčania sa tak môžu tešiť na úplne nové a bezpečné autobusy na trase z Martina, smer Kraľovany, Trnovo, Jasenovo, Necpaly, Vrícko, Ružomberok, Dolný Kubín. Špeciálne nízkopodlažné autobusy budú premávať aj na trase do Turčianskych Teplíc.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: SAD Žilina

Komentáre