V rukách martinských policajtov skončil 20-ročný mladík, nafúkal 2,33 promile

Krimi, Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V rukách martinských policajtov skončil 20-ročný mladík, ktorý mal v piatok 8. februára po polnoci šoférovať v meste Martin Škodu Fabia bez pripevneného predného evidenčného čísla a navyše aj napriek tomu, že mu bol právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Informácie pre Turčania.sk poskytla krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

„Vodič chcel policajnej hliadke uniknúť, nerešpektoval výstražné znamenia na zastavenie. Napokon sa hliadke podarilo vodiča zastaviť. Pri kontrole bola u vodiča vykonaná dychová skúška s výsledkom 1,12 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,33 promile,“ uviedla ďalej hovorkyňa a na záver dodala, že, mladý muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V 6. týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v Žilinskom kraji 39 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 18 nafúkalo nad 1 promile, u 16 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Štyria vodiči podgurážení alkohol spôsobili dopravné nehody.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: ilustračné

Komentáre