V Príbovciach sa na tradície nezabúda

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V Príbovciach sa na tradície nezabúda

Je príjemné sledovať, že sa mladí ľudia stále venujú tradíciám. S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania „májov“, stromov, ktoré sú symbolom víťazstva jari nad zimou, života nad smrťou. Je to tradícia, ktorú sa oplatí zachovať a udržiavať.

Už 30. apríla doobedných hodinách sa žiaci a učiteľky materskej školy zišli na dvore materskej školy v Príbovciach, kde si spoločne ozdobili farebnými stuhami pripravený približne 9 metrov vysoký „máj“. Chlapci ho potom spoločne vztýčili a dievčatá im k tomu zaspievali. Deti mali z vlastnoručného ozdobovania a stavania mája skvelý zážitok.

Krátko po 19.00 hodine, za hojnej účasti občanov a detí, bol vedľa hasičskej zbrojnice vztýčený 12 metrov vysoký, pestrofarebnými stužkami vyzdobený, obecný „máj“ za pomoci členov Dobrovoľného požiarneho zboru z Príboviec a prítomných mládencov. Je to dar všetkých chlapcov všetkým dospelým príbovským dievčatám a ženám.

Za pekné chvíle strávené udržiavaním tradícií, patrí vďaka vedeniu obce, členom dobrovoľného požiarneho zboru v Príbovciach ako aj všetkým zúčastneným.

ZDROJ: Ľubomír Žila

Komentáre