V motoreste Rybárska bašta sa už nenajeme

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Je to už pár týždňov čo definitívne zmizol kedysi tak obľúbený motorest a reštaurácia Rybárska bašta neďaleko rybníka v Príbovciach.

V roku 1986 sa začala výstavba rybárskej reštaurácie v hodnote vtedajších 4 milióny Korún československých. Investor stavby boli Reštaurácie Martin, š.p. a realizátorom stavby Stredoslovenské stavby, š.p.

Motorest ponúkal 10 izieb s celkovou kapacitou 26 miest. Izby boli dvoj a troj-lôžkové a jeden apartmán. Rybárska reštaurácia mala kapacitu 65 miest, salónik 26 miest a zimnú záhradu 15 miest.

V lete bolo možné posedieť na terase so záhradným grilom alebo si zahrať tenis na dvoch tenisových kurtoch s umelým povrchom a osvetlením. K dispozícii bol aj fitnes, stolný tenis, kolkáreň, relaxačno-rehabilitačné centrum, sauna ako aj detské ihrisko a samozrejme veľké parkovisko.

Kríza sa dotkla aj tejto reštaurácie

Reštaurácia často menila svoj názov, majiteľov, nájomníkov a prirodzene aj hostí. V posledných rokoch bola skôr zatvorená ako otvorená.

Motorest s priľahlým pozemkom v máji 2018 získala spoločnosť Vamstav, s.r.o., Žilina ktorá sa rozhodla schátraný motorest zbúrať. Stavebné stroje sa do dvojpodlažnej, podpivničenej stavby s podkrovím zahryzli už 24. augusta 2018 a ešte stále prebieha rekultivácia pozemku na ktorom stála.

Nakoľko je pozemok stavebný, určite na ňom čoskoro vyrastie nová stavba. Čo to bude? … o tom zas niekedy inokedy.

V motoreste Rybárska bašta sa už nenajeme

V motoreste Rybárska bašta sa už nenajeme

ZDROJ: Ľubomír Žila

Komentáre

ARC PUB MARTIN