V mestskej časti Sever pribudlo nové parkovisko

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

V mestskej časti Sever pribudlo nové parkovisko

Primátor mesta Martin Ján Danko v pondelok 2. septembra slávnostne otvoril nové parkovisko na Ulici východná. 47 parkovacích miest, ktoré pribudli pri škole uľahčí život nielen rodičom a pedagógom, ale aj obyvateľom priľahlých ulíc.

Parkovanie v meste a každoročne zvyšujúce sa množstvo motorových vozidiel na cestách sú problémy, ktoré musí riešiť každá samospráva na Slovensku. V Martine taktiež každoročne pribúdajú autá na cestách, a preto mesto buduje nové parkoviská. Najnovšie nájdete v mestskej časti Sever.

„Som veľmi rád, že táto investícia, ktorá bola schválená ešte predošlým mestským zastupiteľstvom, je ukončená a bude slúžiť nielen rodičom a pedagógom z blízkych škôl, ale aj obyvateľom Severu,“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko, ktorý zároveň zdôraznil, že ide o jedno z posledných povrchových parkovísk v meste.

„Nedopustím, aby sme asfaltovali a betónovali Turčiansku záhradku. Mojim cieľom je budovať parkoviská predovšetkým pod zemou, aby sme zeleň neuberali, ale rozširovali,“ doplnil Ján Danko.

Na Ulici východná 12 pribudlo celkovo 47 parkovacích miest, z toho dve pre ťažko zdravotne postihnutých. Celková výška investície bola 132 000 eur.

ZDROJ: Mgr. Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Komentáre