V mesiaci máj do práce v Martine opäť na bicykli

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_1, Všetky správy

Mesto Martin v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby vyhlasuje pre všetkých priaznivcov dvoch kolies už 6. ročník celonárodnej súťaže Do práce na bicykli. Od 1. do 31.5.2019 sa budeme spoločne bicyklovať a súťažiť o atraktívne ceny.

Do súťaže sa môžete zapojiť aj vy a váš tím. Registrácia prebieha na stránke www.dopracenabicykli.eu od 1.3.2019 do 5.5.2019.

Ako sa do súťaže prihlásiť?

Do súťaže sa môžu registrovať všetky firmy, organizácie, občianske združenia a inštitúcie pôsobiace na území mesta Martin, ktoré vytvoria 2 – 4 členné tímy. Z jednej spoločnosti sa môže zapojiť neobmedzený počet tímov. Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií. Tak ako minulý rok, tak aj tento rok platí, že súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorí v deň začatia kampane dosiahli vek minimálne 15 rokov. Členovia tímov si budú najazdené kilometre do práce a z práce na bicykli zapisovať do registračného systému na stránke www.dopracenabicykli.eu.

Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, keďže cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách.

Vyhodnocovať budeme najväčší počet najazdených kilometrov do práce a z práce bicyklom za jednotlivcov a tímy, najväčší počet jázd absolvovaných do práce a z práce bicyklom za jednotlivcov a tímy. Treťou vyhodnocovanou kategóriou bude tzv. bonusová kategória, v rámci ktorej vyžrebujeme jedného súťažiaceho spomedzi všetkých zúčastnených súťažiacich, ktorí absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období alebo počas súťaže najazdili minimálne 500 kilometrov.

Bližšie informácie a podmienky súťaže nájdete na webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu .

Odkazy

Mgr. Monika Magulová
Koordinátor projektu DPNB 2019

Zaregistrujte svoj tím tu!
Informácie o súťaži nájdete tu!
Čo môžete v súťaži získať?

ZDROJ: Ing. Ivana Bobrovská, foto: Mesto Martin

Komentáre