V Martine to na E-SPORTS DAY ožilo hrami

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Uplynulý víkend sa na Mestskom úrade v Martine  konal prvý ročník podujatia s názvom E-SPORTS DAY. Hlavnou myšlienkou podujatia bolo spojiť turnaj v elektronických športoch s prezentáciou noviniek zo sveta IT. Podujatia sa zúčastnilo vyše 350 hráčov a návštevníkov z celého Slovenska.

Podujatia tohto typu sú štandardom hlavne v zahraničí alebo vo väčších mestách na Slovensku a preto sa organizátori rozhodli toto podujatie zorganizovať aj v regióne Turca. „Prípravy na podujatie trvali zhruba štyri mesiace, počas ktorých bolo potrebné zabezpečiť všetky potrebné veci ako priestor, partnerov a samozrejme technické zabezpečenie celého podujatia“, prezradil jeden z organizátorov. Organizátori uvažovali o viacerých lokalitách avšak priestory mestského úradu sa zdali najvhodnejšie vďaka veľkým vstupným vestibulom a dostatočne veľkej kapacite zasadacej miestnosti.

Podujatie bolo rozdelené na dve časti a to turnaj pre hráčov a na fun zónu s bohatým sprievodným programom. Turnaj sa konal v hlavnej zasadacej miestnosti a prebiehal v hrách Counter Strike a Clash Royale. Turnaja sa mohli zúčastniť iba vopred registrované tímy alebo jednotlivci. Druhá časť podujatia bola určená pre širokú verejnosť. Návštevníci si mohli na podujatí vyskúšať virtuálnu realitu, laserový plechovkový simulátor, herné počítače a tak isto si mohli nechať vyšetriť zrak vyskúšať si airsoftovú výstroj alebo vidieť veľa noviniek zo sveta počítačových hier. Pre staršie generácie bola prichystaná mala retro zóna alebo klasická kazetová hra – Sega.

Keďže išlo o prvý ročník, tak organizátorov potešil veľký záujem o takýto typ podujatia. Na základe podpory od hráčov a fanúšikov sa rozhodli, že v podujatí budú pokračovať pravdepodobne už na jeseň tohto roku. Údajne pripravujú veľa noviniek a vylepšení, ktoré potešia všetkých hráčov a návštevníkov. Či to tak bude sa nechajme prekvapiť.

ZDROJ a FOTO: Agentúra AKNOR

Komentáre