V Martine bude v pondelok a v utorok prebiehať nácvik delostreleckých sálv

Správy hlavné, Správy z regiónu, Televízia Turiec, Všetky správy

Mesto Martin na svojej oficiálnej web stránke upozorňuje na zvýšenú hlučnosť v meste. V pondelok (29.10.) a v utorok (30.10.) bude prebiehať nácvik delostreleckých sálv.

„Dovoľujeme si upozorniť obyvateľov a návštevníkov mesta Martin na zvýšenú hlučnosť v meste v pondelok 29. októbra od 11:00 do 13:30 hod. a v utorok od 13:30 do 14:30 hod. z dôvodu nácviku delostreleckých sálv a následných národných osláv 100. výročia podpisu Deklarácie slovenského národa. Za pochopenie ďakujeme,“ uvádza sa v ozname.

Oficiálne oslavy vzniku 1. ČSR na Slovensku sa budú konať v meste Martin pri príležitosti 100. výročia Martinskej deklarácie, ktorou sa Slováci oficiálne prihlásili k vzniku 1. ČSR v roku 1918.

Oslavy budú v tomto meste dňa 30.10.2018 za predpokladanej účasti najvyšších štátnych predstaviteľov SR a ČR.

V rámci týchto osláv si zúčastnení predstavitelia pripomenú tieto udalosti pietnym aktom – kladením vencov, slávnostnou vojenskou prehliadkou, oficiálnym vystúpením hostí, ako aj sprievodným kultúrnym programom.

Tieto oslavy sa budú konať v dopoludňajších hodinách na Divadelnom námestí pred Slovenským komorným divadlom Martin.

Oficiálnym garantom osláv je Úrad vlády SR v spolupráci s Ministerstvom obrany SR, Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstvom kultúry SR, Žilinským samosprávnym krajom a mestom Martin. Priebeh celého slávnostného podujatia bude priamym prenosom vysielať Rozhlas a televízia Slovenska.

ZDROJ: Mesto Martin, www.spolocnestoleti.cz

Komentáre