V ankete Top lekári Slovenska má Univerzitná nemocnica Martin šesť nominácii

Správy hlavné, Správy z regiónu, TOP_2, Všetky správy

Už po piaty raz prinášajú Zdravotnícke noviny projekt Top lekári Slovenska, v ktorom môžu ľudia hlasovať za vybraných lekárov z rôznych medicínskych odborov. Z 10 kategórii má Univerzitná nemocnica Martin zastúpenie až v šiestich oblastiach.

V kategórii gynekológia a pôrodníctvo je to prof. MUDr. Pavol Žúbor, PhD., DrSc., MBA, prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky UNM. Za chirurgiu je nominovaný MUDr. Ján Janík, PhD. – zástupca prednostu Chirurgickej kliniky a transplantačného centra UNM. V odbore oftalmológia má martinská nemocnica v ankete prednostu Očnej kliniky MUDr. Petra Žiaka, PhD. V kategórii pediatria sa medzi nominovaných dostal doc. MUDr. Miloš Jeseňák, PhD. et PhD., MBA – detský alergiológ a imunológ z Kliniky detí a dorastu UNM. Doc. MUDr. Kamil Zeleňák, PhD., FCIRSE – prednosta Rádiologickej kliniky UNM je nominovaný v kategórii rádiológia a odbor urológie v ankete reprezentuje Doc. MUDr. Ján Ľupták, PhD. – prednosta Urologickej kliniky UNM.

Cieľom projektu Top lekári Slovenska je podľa vyhlasovateľa, Zdravotníckych novín, vyzdvihnúť úspechy lekárov, o ktorých sa nie vždy hovorí. Na Slovensku pritom máme vynikajúcich špecialistov, ktorí si uznanie a ocenenia zaslúžia. Nominácie do ankety zasielali samotné nemocnice aj čitatelia Zdravotníckych novín. Hlasovať sa dá na internetovej stránke https://mediweb.hnonline.sk/ do 21. júla, do polnoci.

ZDROJ: Mgr. Zuzana Marčeková, Oddelenie marketingovej komunikácie Univerzitná nemocnica Martin

Komentáre