Uzatvorenie cesty pod Strečnom zrejme spôsobí značný odliv turistov

Najnovšie správy, Správy z regiónu, Všetky správy

Nečakaná uzávierka cesty I/18 medzi Žilinou a Martinom bude mať negatívny dopad na tohtoročnú letnú turistickú sezónu v Turci. Odklonenie dopravy automaticky znamená aj zmenu výberu destinácie a prehodnotenie rozhodovania sa turistov, ktoré lokality navštívia.

„Tohtoročná letná sezóna v Turci sa rozbehla výborne, ale nečakaná uzávierka cesty popod hrad Strečno nás priam zmrazila“ – konštatuje Ing. Dalibor Steindl, riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Turiec-Kremnicko.

Aký presne veľký odliv turistov bude, dnes môžeme len predpokladať, ale bude citeľný. Región Turiec práve v letnej sezóne zápasí každoročne o záujem návštevníkov s okolitými destináciami. Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec-Kremnicko pripravila a podporila práve v letnej sezóne niekoľko kultúrno-spoločenských podujatí ako aj investície do obľúbeného horského chodníka Ferrata v Malej Fatre s cieľom zvýšiť návštevnosť a počet prenocovaní v Turci. „Už víkendové uzatvárania cesty popod Strečno signalizovalo zhoršenie stavu a uzatvorenie cesty je veľký šok. Mnoho sťažností máme aj od návštevníkov a klientov Zlatých kúpeľov v Turčianskych Tepliciach.“ – konštatuje Dalibor Steindl.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec-Kremnicko napriek tomu verí, že návštevníci si nájdu cestu do Turca a priľahlej Kremnice aby navštívili množstvo kultúrnych a historických pamiatok, zažili atmosféru spojenú s relaxom v prírode, zážitkami i poznaním pre všetky vekové kategórie.

OOCR TURIEC-KREMNICKO  región prírodných a historických klenotov v STREDE EURÓPY

ZDROJ: TS správa

Komentáre