Úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno bude už čoskoro slúžiť motoristom

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy

Národná diaľničná spoločnosť prvú decembrovú sobotu otvorí pre motoristov úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno. Vybudovaním tohto úseku motoristi okrem zvýšenej bezpečnosti ušetria zhruba štyri minúty v porovnaní s jazdou po ceste prvej triedy.

Úsek medzi Strážovom a Brodnom je dlhý 4 250 metrov a tvorí časť skladačky diaľnice D3, ktorá začína v Hričovskom Podhradí a končí na hranici s Poľskom v Skalitom. Dokončenie diaľnice D3 je prioritou Vlády SR a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Okrem toho, že je súčasťou diaľničného ťahu D1 – D3 v trase Bratislava – Trenčín – Žilina – Skalité je zároveň aj súčasťou Multimodálneho dopravného koridoru č. VI, Transeurópskych sietí a Transeurópskej magistrály v smere sever – juh.

Unikát medzi stavbami

Začiatok úseku tvorí mostná estakáda nad cestou I/18, železničnou traťou Bratislava – Žilina, rybníkom a vodným dielom Hričov. Tá patrí k unikátnym stavbám predovšetkým svojimi technickými parametrami. Nosná konštrukcia mosta dosahuje dĺžku až 1 493 metrov a realizovala sa použitím viacerých technológií súbežne – na pevnej skruži, na výsuvnej skruži a letmou betonážou s vozíkmi. Po jej krajoch je protihluková stena so stĺporadím zabezpečujúcim osvetlenie proti nárazu vtákov. Koniec mostného objektu sa nachádza v predportálovom úseku diaľnice D3 na západnom portáli tunela Považský Chlmec s dĺžkou 2 218 metra.

Čoskoro v plnej prevádzke

S výstavbou tohto úseku sa začalo v júni 2014 a pre motoristov ho sprístupníme 2. decembra 2017.

Úsek D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno bude už čoskoro slúžiť motoristom

ZDROJ: NDS

Komentáre