Úraz na Ferrate a vyčerpaný turista pri Chate pod Suchým

Správy hlavné, Správy z regiónu, Všetky správy
Úraz na Ferrate a vyčerpaný turista pri Chate pod Suchým
Úraz na Ferrate

V stredu 26. júna 2019 v dopoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba (HZS) žiadosť o pomoc z Ferraty HZS na Martinských holiach, kde si v jej spodnej časti bolestivo poranil členok 48-ročný turista slovenskej národnosti.

„Na pomoc mu odišli dvaja profesionálni a jeden dobrovoľný záchranár HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra, ktorí po príchode na miesto nehody poskytli mužovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Pomocou nosidiel UT 2000 a lanovej techniky transportovali zraneného muža k nástupu na Ferratu, kde bol odovzdaný privolanej posádke Rýchlej zdravotnej pomoci na prevoz do nemocnice,“ uviedli záchranári na svojej oficiálnej webovej stránke.

V ten istý deň mal problémy aj turista pri Chate pod Suchým

V poobedňajších hodinách požiadali horských záchranárov o pomoc z Malej Fatry. „Pri Chate pod Suchým sa nachádzal 63-ročný turista slovenskej národnosti, ktorý bol vyčerpaný a nebol schopný pokračovať v túre. Na pomoc mu odišli záchranári HZS, ktorí po príchode muža vyšetrili a následne ho terénnym vozidlom transportovali do Nezbudskej Lúčky, odkiaľ turista pokračoval v sprievode svojich známych,“ uzavreli záchranári.

ZDROJ: Turčania.sk, foto: HZS

 

Komentáre